Tarptautinės logistikos esmė, tipai ir išlaidų paskirstymas


Įvadas. Tarptautinės logistikos atsiradimą sąlygojantys veiksniai. Tarptautinės logistikos tipai. Kaštų tikslai. Transportas logistikos sistemoje. 010 m. prekių pristatymo sąlygos „Incoterms“. Apibendrinimas. Literatūra ir šaltiniai.


Šio darbo objektas yra tarptautinė logistika. Pagrindinis šio darbo tikslas išnagrinėti tarptautinės logistikos esmę, tipus ir išlaidų paskirstymą, vežimo išlaidų paskirstymą pagal INCOTERM 2010. Taip pat iškyla tam tikri uždaviniai kurie padės rašant darbą.

Tarptautinį verslą įtakoja tam tikri aplinkos veiksniai: ekonominiai, politiniai-teisiniai, socialiniai- demografiniai, technologiniai, kultūriniai-konkurenciniai bei ekologiniai. Tarptautinio verslo ekonominę aplinką sudaro ekonominės politikos priemonės tų šalių, kurių ūkio subjektai tarpusavyje vykdo prekybinius sandorius. Tarptautinį verslą veikia tie patys dėsniai ir veiksniai kaip ir nacionalinį, tačiau šie veiksniai turi globalų charakterį, tarptautinis verslas turi tam tikrų tik jam būdingų ypatybių. Svarbiausios būtų šios:

Komercinis laikotarpis (1500-1850 metai) prasideda didžiausiais geografiniais atradimais bei svetimų teritorijų užkariavimais, kai pasaulio šalys pradėjo ieškoti būdų parduoti savo prekes ir rasti naujų gamtinių išteklių šaltinių. Iki komercinio laikotarpio pradžios užsiimti tarptautine prekyba galėjo tik jūrinės valstybės, naudodamos vienintelę transporto priemonę- jūrinius laivus. Komercinis laikotarpis darė stiprų impulsą pramonės plėtrai. Vystėsi jūrinių laivų ir geležinkelių statyba, kurie sujungė žaliavų gavybos vietas su jų perdirbimo centrais. Atsirado geresnių galimybių plėtoti tarptautinę prekybą, panaudojant įvairių šalių gamtinius išteklius ir žaliavas.

Ekspancijos(1850-1914 metai valstybių, monopolijų grupių įtakos ir viešpatavimo sferų plėtimo) laikotarpiu vyksta imperijų kolonijiniai struktūriniai pokyčiai, suteikę galimybę imperinėms valstybėms kolonijose pigiai eksploatuoti žaliavų gavybą ir kultivuoti žemdirbystę. Šiuo periodu stiprėja kolonijų turinčių valstybių įtaką tarptautiniam verslui, o tai lėmė šalių pasiskirstymą į šalis gamintojas ir šalis rinkas.

Koncesijų(1914-1945 metai sutarčių dėl valstybei priklausančių gamtos turtų atidavimo eksploatuoti tam tikromis sąlygomis) laikotarpiu pradeda stiprėti kolonijinių ir pusiau kolonijinių šalių įtaka ekonomikai. Tarptautiniame versle ima reikštis globalaus verslo užuomazgos, dėl to pasaulinėje žaliavų rinkoje pradeda stiprėti konkurencija.

Nacionalinių valstybių laikotarpis(1945-1970 metai) prasideda po Antrojo pasaulinio karo. Jam būdinga tai, kad koncesijų laikotarpiu Europoje susiformavo naujos valstybės, turinčios gana stiprią ekonominę bazę, o JAV galingiausios verslo kompanijos, išnaudodamos šio laikotarpio privalumus, sudaro kelius ir būdus pradėti naują tarptautinio verslo pakopą. Taip kapitalo, darbo ir technologijų rinkoje susiklostė konkurencinės sąlygos Tarptautinio verslo raida šiuo laikotarpiu padėjo pamatus tarptautiniam verslui pereiti į globalizacijos pakopą.

Globalizaciniam laikotarpiui(1970 metai-iki šių dienų) būdinga revoliucija technologijų srityje, paskatinusi pasaulio šalyse ekonomines, socialines ir politines permainas. Rinkos ekonomikos sąlygomis pradeda dirbti buvusios demokratinės ir socializmo šalys. Tačiau globalizacijos periodas pasaulio šalis pakeitė nevienodai. Šalys kurios į globalų verslą įsitraukė vienos pirmųjų (JAV, Japonija, Vokietija), ekonomikoje pasiekė įspūdingų laimėjimų. Jos gana stipriai įtakoja ekonomiškai silpnesnes šalis, kurios nepajėgia su jomis konkuruoti. Tokios šalys kaip Kinija, Tailandas globalaus verslo dalyvėmis tapo kiek vėliau, ėmusios pardavinėti savo prekes ir paslaugas tokiomis kainomis, kurių pigiau negali pasiūlyti ekonomiškai išsivysčiusios šalys. Lietuvai tapus ES nare, per artimiausius metus reikės integruotis į ES rinką ir tapti globalaus verslo partnere ES rinkos erdvėje.

Kiekvienos valstybės verslo politikos tikslas yra sudaryti svarbiausias nacionalinių įmonių veiklos sąlygas – apsirūpinti reikiamomis medžiagomis ir žaliavomis bei realizuoti pagamintą produkciją. Sprendžiant gamybos aprūpinimo ir produkcijos pardavimo klausimus ši veikla išplečiama už nacionalinės valstybės sienų. Papildomas šaltinis apsirūpinti medžiagomis ir žaliavomis yra tarptautinė rinka. Globalaus verslo laikotarpiu tarptautinis verslas yra suprantamas kaip nacionalinio verslo integravimasis į tarptautinę rinką. Šio integravimosi esmę sudaro eksporto-importo operacijos gamybinių struktūrų užsienio šalyse steigimas bei jų valdymas. Tarptautinio verslo praktikoje integravimasis į užsienio rinką turi tris etapus.

  • Microsoft Word 169 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 30 puslapių (5811 žodžiai)
  • Kolegija
  • Jolanta
  • Tarptautinės logistikos esmė, tipai ir išlaidų paskirstymas
    10 - 2 balsai (-ų)
Tarptautinės logistikos esmė, tipai ir išlaidų paskirstymas. (2017 m. Kovo 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/tarptautines-logistikos-esme-tipai-ir-islaidu-paskirstymas.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 28 d. 14:31
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo