Tarptautinės migracijos traukos centrai


Migracijos trauka. Siu laiku lietuviu emigravimo kryptys. Populiariausios lietuviu emigracijos kryptys. Populiariausios emigracijos kryptys.

Tarptautinės migracijos traukos centrai. Įvadas. Emigracijos raida ir mastai lietuvoje. Populiariausios emigracijos kryptys. Išvados. Literatūra:.

Vienas šiuolaikinės visuomenės raidos bruožų yra nepaprastai išaugusi gyventojų migracija, ypač būdinga pokomunistinėms šalims, tarp jų ir Lietuvai. Taip pat kaip ir daugelyje Vidurio ir Rytų Europos šalių, Lietuvoje vykstantys politiniai, socialiniai, ekonominiai pokyčiai padarė esminį poveikį tarptautinės migracijos procesui. Iki 1990-ųjų pastovų gyventojų prieaugį dėl migracijos iš buvusios SSRS (vidutiniškai 6–8 tūkst. žmonių per metus) pakeitė masinė emigracija iš Lietuvos, beveik 20–25 tūkst. žmonių kasmet. Šalyje įvykę esminiai pokyčiai – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimas ir narystė Europos Sąjungoje, įtakojo gyventojų migracijos mobilumo išaugimą. Lietuvos statistikos departamento duomenimis, nuo nepriklausomybės atkūrimo iki šių laikų iš Lietuvos emigravo daugiau kaip 500 tūkst. žmonių. Įstojus į Europos Sąjungą (2004m.) atsivėrė naujas pasaulis: gebėjimas laisvai judėti tarp ES sąjungos šalių žmonėms suteikė galimybę tobulėti tarptautiniu mastu tiek mokslo, tiek darbo srityje, o tai paskatino dalį tautiečių išvykti į užsienį. Europos sąjungos šalys tapo Lietuvos piliečių tarptautiniu migracijos centru.

Darbo tikslas - aptarti emigracijos raidą, mastus Lietuvoje, populiariausias migracijos kryptis.

Darbui pasitelkiami Lietuvos statistikos departamento ir Migracijos departamentas prie Lietuvos respublikos vidaus reikalų ministerijos duomenys, kuriuose migracijai ir situacijos vertinimui teikiama daug dėmesio. Lietuvių autoriai: Sipavičienė A., Jeršovas M. skiria nemažą dėmesį Tarptautinė gyventojų migracija Lietuvoje: modelio kaita ir situacijos analizė, darbo jėgos migracija: poreikis, politika Lietuvoje.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 386 KB
  • 2013 m.
  • 13 puslapių (2159 žodžiai)
  • Universitetas
  • Inesa
  • Tarptautinės migracijos traukos centrai
    10 - 2 balsai (-ų)
Tarptautinės migracijos traukos centrai. (2013 m. Vasario 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/tarptautines-migracijos-traukos-centrai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 16:09
×