Tarptautinės organizacijos skaidrės


Tarptautinės organizacijos. Tarptautinis rekonstrukcijos ir plėtros bankas (Pasaulio bankas). Misija. Apie trpb. Funkcijos. Trpb ir Lietuva. Tarptautinė plėtros asociacija (Pasaulio bankas). Uždaviniai. Funkcijos. TPA svarbiausi įvykdyti projektai. Tarptautinis valiutos fondas. Apie tvf. Pagrindinis tikslas. Istoriniai faktai. Funkcijos. Europos investicijų bankas. Apie eib. Uždaviniai. Funkcijos. Tarptautinis atsiskaitymų bankas. Apie tab. Uždaviniai. Funkcijos. Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas. Apie erpb. Uždaviniai. Funkcijos. Erpb ir Lietuva. Europos investicijų fondas. Apie eif. Tikslas. Funkcijos. EIF ir Lietuva. Tarptautinė finansų korporacija. Apie tfk. Uždaviniai. Funkcijos. Literatūros sąrašas.

Padėti šalims kovoti su skurdu, skatinti ekonomikos augimą ir kurti gerovę.

Įkurtas 1944 m. 188 šalys 12393 projektai 173 šalyse 500 mlrd. dolerių paskolų nuo 1946 m. Remia Tarptautinę plėtros organizaciją Skolinasi už mažą kainą ir skolina besivystančioms šalims.

Teikia novatoriškus finansinius sprendimus ir konsultuoja valdžios institucijas tiek nacionaliniu, tiek subregioniniu lygiu dėl turto valdymo, valstybės skolos, paskolų ir kt. Finansuoja projektus visuose sektoriuose. Palengvina prieigą prie fin. produktų ir paslaugų. Suteikia paskolas šalims, kurioms jų reikia. Palaiko ir gerina valstybių finansų valdymą, investicinį klimatą ir kt.

Įvykdyta 19 projektų Donorės pozicija Daugiausiai projektų įvykdyta: energijos vartojimo efektyvumo ir šildymo bei elektros energijos srityje (7) Mažiausiai projektų įvykdyta: kanalizacijos, sveikatos, valdžios sektoriaus administravimo srityse ir kt. (po 2) Pramonės ir prekybos sritis.

Padėti skurdžiausios pasaulio šalims, t.y., remti pradinį ugdymą, žemės ūkį, švaraus vandens ir sanitarijos tiekimą ir kt. Didinti ekonomikos augimą skurdžiose šalyse; Mažinti socialinę nelygybę.

Skolina skurdžiausios pasaulio šalims lengvatinėmis sąlygomis (žemesnėmis palūkanomis arba be palūkanų); Dalyvauja nurašant itin įsiskolinusių skurdžių valstybių skolas; Tiekti maistą į skurdžiausias šalis; Ir kt.

922,750 vaikai gavo maitinimą mokyklose; 292,856 nėščios ir žindančios moterys gavo maisto papildų ir švietimą; 696,000 vaikai gavo maisto paketų; 1,743,534 žmonių gavo maisto už darbą (food-for-work programs) 86,382 namų ūkiai gavo pinigines paramas; 8,468,422 namų ūkiai gavo sėklų ir trąšų ir kt.

  • MS PowerPoint 933 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 39 puslapiai (980 žodžiai)
  • Universitetas
  • Silvija
  • Tarptautinės organizacijos skaidrės
    10 - 3 balsai (-ų)
Tarptautinės organizacijos skaidrės. (2015 m. Spalio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/tarptautines-organizacijos-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Liepos 18 d. 06:09
×