Tarptautinės prekybos apribojimų argumentai ir kontraargumentai


Tarptautines prekybos apribojimai. Prekybos apribojimai lietuvoje. Lietuvos prekybos apribojimai. Tarptautinės prekybos apribojimo priemonės nėra:. Tarptautines prekybos apribojimai kontrargumentai. Prekybos apribojimas. Tarptautinės prekybos apribojimai?. Kas yra tarptautinės prekybos apribojimai?. Tarptautiniai prekybos apribojimai. Prekybos apribojimai.ekonomika.

Įvadas. Tarptautinės prekybos politika. Laisva prekyba. Užsienio prekybos ribojimas: tikslai ir priežastys. Prekybos barjerai. Tarptautinės prekybos ribojimų padariniai. Argumentai už tarptautinės prekybos ribojimą. Užsienio prekybos ribojimo argumentai ir kontrargumentai. Užsienio prekybos apribojimo argumentai. Nacionalinė gynyba. Bedarbystė. Savigyna. Naujų veiklos sričių apsauga. Sąžininga konkurencija. Dempingas. Užsienio prekybos apribojimo kontrargumentai. Lietuvos tarptautinės prekybos politikos apžvalga. Tarptautinės prekybos apribojimai – Lietuvos ekonomikos efektyvumo žlugdymas. Laisva užsienio prekyba. Protekcionizmas: už ar prieš. Išvados. Literatūra.

Prekių mainai naudingi visoms besivystančioms šalims, kitaip jie laisva valia nevyktų. Mažoms šalims užsienio prekyba yra vienintelis būdas ekonomiškai neatsilikti nuo didžiųjų, o dažniausiai – tiesiog būdas garantuoti savo egzistavimą. Nors tarptautinė naudinga šalims, pasaulis išbandė įvairiausius būdus, kaip ją riboti. Bet gerų ribojimo būdų neatrado, nes jų paprasčiausiai nėra. Bet koks prekybos apribojimas galiausiai virsta žala visuomenei. Dabar tarptautinė prekyba laisvesnė negu bet kada, kadangi pasaulis išmoko laisvosios prekybos pamoką, o kai kurios postkomunistinės šalys, tarp jų ir Lietuva, dar tik pradeda savo kailiu pajusti, ar tikrai užsienio prekybą riboti žalinga.

Dauguma mokslininkų ir ekonomistų pritaria tarptautinės prekybos liberalizavimui, muitų ir kitų prekybos barjerų panaikinimui. Ši pozicija remiasi ekonomine analize, įrodančia laisvosios prekybos naudą ne tik kiekvienai valstybei, bet ir visam pasauliniam ūkiui. Tačiau pateikiama nemažai svarių argumentų, teisinančių prekybinių apribojimų įvedimą ir rodančių jų blogą įtaką atskiros visuomenės grupės ar valstybės požiūriu.

šiame darbe nagrinėsiu pateikiamus tarptautinės prekybos politikos apribojimo argumentus bei kontrargumentus, atsižvelgdamas į Lietuvos vyriausybės vykdomą užsienio prekybos politiką. Nagrinėdamas temą, aptarsiu prekybos ribojimų priemones, kurių svarbiausia ir dažniausiai taikoma – muitų tarifai.

Muitai yra valstybės suformuota netiesioginių mokesčių sistema, kuria siekiama apsaugoti nacionalinius gamintojus nuo užsienio prekių konkurencijos, reguliuoti atskirų prekių paklausą ir pasiūlą, saugoti šaliai svarbius gamtinius išteklius, spręsti gamtosaugos problemas, papildyti valstybės biudžeto pajamas ir įgyvendinti kitokius protekcionistinės ir merkantilistinės politikos uždavinius.

Paprastai muitų politika būdinga silpnai išsivysčiusioms šalims, nors muitai nėra pati efektyviausia tarptautinės ekonomikos reguliavimo priemonė. Pripažįstant laisvosios prekybos naudą, tiek atskirai šaliai, tiek atskirai pasauliniam ūkiui, ekonomiškai silpnesnės šalys ne visalaisvos prekybos principą dar 1776 metais išdėstė a. Smitas. Per laisvą prekybą, paremtą lyginamojo pranašumo principu, pasaulinis ūkis gali pasiekti efektyvesnį resursų išdėstymą ir aukštesnį materialinės gerovės lygį.

Kiekvienos valstybės ištekliai ir technologinis lygis skiriasi, todėl jos gali gaminti tas pačias prekes skirtingais kaštais.

  • Microsoft Word 54 KB
  • 2010 m.
  • 28 puslapiai (8708 žodžiai)
  • Universitetas
  • Milda
  • Tarptautinės prekybos apribojimų argumentai ir kontraargumentai
    10 - 3 balsai (-ų)
Tarptautinės prekybos apribojimų argumentai ir kontraargumentai. (2010 m. Gruodžio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/tarptautines-prekybos-apribojimu-argumentai-ir-kontraargumentai.html Peržiūrėta 2018 m. Spalio 23 d. 08:38
×