Tarptautinės prekybos įtaka Lietuvos ekonomikai


Tarptautine prekybos įtaka lietuvai. 1. tarptautinės prekybos prielaidos ir nauda. Uzsienio prekybos itaka lietuvai.

Įvadas. Tarptautinės prekybos ekonominės prielaidos. Tarptautinės prekybos nauda. Pagamintų prekių gausumas ir įvairovė. Masto ekonomija. Lyginamasis ir absoliutus pranašumai. Užsienio prekybos nauda. Tarptautinės prekybos politikos priemonės. Lietuvos užsienio prekyba. Teisinės bazės tobulinimas. Prekybos apyvarta. Prekių eksportas. Prekių importas. Išvados. Literatūros sąrašas.

Pastarasis santykis priklauso ne tik nuo čia paminėtų kainų sąlygų, bet ir nuo abiejose šalyse esamos paklausos. Pavyzdžiui, padidėjus maisto paklausai Lietuvoje, Lenkijos eksportas išauga, o tuo pačiu pakils maisto kainos.

Sutinkamai su pasaulinių kainų santykiu 1:3 (t.y. maisto 1 vnt. keičiamas į drabužių 3 vnt.), Lenkija turės naudą, besispecializuodama maisto gamyboje (būtent, jo gamyboje Lenkija turi lyginamąjį pranašumą) ir prekiaudama juo, norint patenkinti šalies poreikius drabužiams. Kiekvienas darbininkas pervestas iš drabužių gamybos į maisto gamybą, reikš, kad Lenkija praranda drabužių 6 vnt. Tačiau šakine prasme perorientuotas darbininkas vietoj prarastų drabužių vienetų dabar pagamins maisto 3 vnt., kuriuos galima parduoti už drabužių 9 vnt. (laikantis pasaulinių kainų santykio 1:3). Vadinasi, užsienio prekybos grynoji nauda prilygsta drabužių 3 vnt.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 97 KB
  • 2012 m.
  • 15 puslapių (2872 žodžiai)
  • Kolegija
  • Juste
  • Tarptautinės prekybos įtaka Lietuvos ekonomikai
    10 - 1 balsai (-ų)
Tarptautinės prekybos įtaka Lietuvos ekonomikai. (2012 m. Gegužės 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/tarptautines-prekybos-itaka-lietuvos-ekonomikai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 07:11
×