Tarptautinės prekybos logistikos sistemos


Įvadas. Kursinio darbo tikslas, uždaviniai. Elitas ir jo formavimas. Elito jėgą sudaro. Funkcionalistinis požiūris. Elitas mūsų laikais. Elitas valdžioje. Lietuvos verslininkų įvaizdis televizijos žiūrovų akimis. Verslo elitas. Visuomenės tradicinis elitas. Elito tradicijos interpretacijos. Išvados. Leteratūra.

Šio kursinio darbo pabaigoje būtina pabrėžti, kad prekių klasifikavimas – tai kruopštus, reikalaujantis atidumo. Neteisingai sukvalifikuota prekė sukelia šias pasekmes : neteisingai apskaičiuoti tai prekei taikomi mokesčiai arba per dideli apskaičiuoti mokesčiai. Taigi prekių klasifikavimas nulemia : kaip bus prekė apmokestinama muitais bei kt. mokesčiais, koks mokesčio tarifas bus taikomas , bei kokių dokumentų reikės ( pvz : importo licenzicijos ar kt.dokumento). Savotiškus klasifikavimo ypatumus turinčios prekės – automobilių dalys. Kiekvienas studentas atsivertęs Europos Ekonominės bendrijos (EEB) Kombinuotoji Nomenklatūrą (KN) , galėtų pamatyti, kad automobilių dalims yra skirtas atskiras (87 skirsnis). Tačiau šis skirsnis apiima tik dalį transporto priemonių detalių , o siekiant suklasifikuoti automobilį nuo ratų iki variklio , reikia remtis visa ir kita dalimi nomenklatūros. 87 skirsnis pateikia tik bendro pobūdžio dalis ( pvz : pavarų dėžės , sankabos ir pan.) , na o siekiant klasifikuoti smulkesnes detales tokias kaip : alsuokliai,žibintai,lemputės,uždegimo žvakės ar kėbulo detales, reikia remtis kitais nomenklatūros skirsniais (pvz: 38,40,70,73,83,84,85 skirsniai). Tai pat , svarbu akcentuoti ,kad siekiant tinkamai klasifikuoti automobilio detalę , reikia atsižvelgti į jos rušį (pvz: rūgštinis akumuliatorius , šarminis akumuliatorius ir pan.).

Klasifikuoti automobilių dalis yra gan sudėtinga , todėl reikia remtis ne tik pagrindiniu dokumentu (kombinuotaja nomenklatūra) ,bet ir kitais automobilių dalių klasifikavimo šaltiniais : Europos Bendrijos komisijos reglamentai , EBTI ir kt . šaltiniai liečiantys automobilio dalių klasifikavimą.

Esant būtinumui ar nemokant naudotis nomenklatūra, neteisingai suklasifikavus , galima kreiptis pagalbos į Muitinės Departamento Tarifų skyrių, o esant ginčo atveju (jeigu ginčas susijęs su prekių klasifikavimu) į Muitinės Departamento Prekių klasifikavimo komisiją.

  • Logistika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 402 KB
  • 2015 m.
  • 12 puslapių (2275 žodžiai)
  • Universitetas
  • Antanas
  • Tarptautinės prekybos logistikos sistemos
    10 - 6 balsai (-ų)
Tarptautinės prekybos logistikos sistemos. (2015 m. Vasario 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/tarptautines-prekybos-logistikos-sistemos.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 20:45
×