Tarptautinės prekybos organizavimas


Įvadas. Tarptautinė prekyba ir ją sąlygojantys veiksniai. Tarptautinę prekybą įtakojančios prielaidos. Tarptautinės prekybos organizavimo ypatybės. Lietuvos užsienio prekybos tendencijos. Uab „Signeda“ veiklos analizė. Įmonės pristatymas. Įmonės ekonominės aplinkos analizė. Tarptautinės prekybos organizavimo ypatybės Uab „Signeda“. Eksporto organizavimas. Importo organizavimo ypatybės. Išvados. Literatūra.

Darbo tikslas – išnagrinėti tarptautinės prekybos organizavimo ypatybes UAB „Signeda“.

Prekinės arba grynai bakterinės prekybos sąlygos – eksportuojamų ir importuojamų tam tikros prekės kainų santykis.

Pelningos prekybos sąlygos – indeksas, rodantis šalies galimybes importuoti prekes naudojant pajamas, gautas už eksportuojamas prekes.

Užsienio paklausą Lietuvos prekėms galima aiškinti importo motyvais. Užsienio pirkėjai perka Lietuvos prekes, nes:

ES tikslas yra nustatyti bendras taisykles eksportui iš Europos Bendrijos (EB), pagrįstas laisvo eksporto principu ir nustatyti procedūras, leidžiančias Bendrijai realizuoti reikalingas priežiūros ir apsaugos priemones. Šis reglamentas nustato principą, kad eksportas iš Europos Bendrijos į trečiojo pasaulio šalis yra laisvas, galima sakyti, kad jie nelinkę daryti kiekybinių apribojimų. Tačiau šis laisvo eksporto principas neužkerta kelio valstybių narių kiekybinių apribojimų nustatymui ar eksporto draudimui, grindžiamam visuomenės moralės principais, visuomenės elgesiu, visuomenės saugumu ir t.t.

ES yra nustačiusi procedūrą išduoti eksporto leidimus prekių eksportui į tokias šalis, kaip Australija, Kanada, JAV, Vengrija, Japonija, Norvegija, Naujoji Zelandija, Lenkija, Čekija ir Šveicarija. Leidimai eksportui į kitas šalis išduodami pagal lokalius tos šalies įstatymus, kurioje įregistruotas eksportuotojas.

Nuo 2003 m. iki 2008 m. importas ir eksportas gana sparčiai augo. Svarbiausiomis importo ir eksporto partnerėmis šių metų laikotarpiais išlikdavo beveik tos pačios valstybės.

Analizuojant duomenis galima pastebėti, kad eksportas ir importas Lietuvoje nuo 2003 iki 2008 metų vis didėjo. Per penkis metus eksportas ir importas augo panašiais tempais ir per analizuojamą laikotarpį padidėjo apytiksliai 20000 mln. Lt, tuo tarpu balansas visais metais išliko neigiamas. 2007 metais eksportas išaugo daugiau nei 20000 mln. Lt., importas – 30000 mln. Lt.

Eksportas, importas pagal valstybes 2005 – 2008 m., Mln. Litų

Lyginant 2005 – 2008 m. eksportas padidėjo 4,1 procento, importas sumažėjo 0,1 procento. Importas 2005 – 2008 m. labiausiai augo i Europos Sąjungos šalis. 2005 – 2008 m. eksportas kaip ir importas labiausiai didėjo į ES.

Vartotojai. UAB „Signeda“ šiuo metu užima maždaug 36 % automobilių kėbulo detalių ir žibintų rinkos. Pagrindiniai UAB „Signeda“ pirkėjai yra:

Firmos tarpininkės, kurių veikla - didmenine ir mažmenine prekyba automobilių kėbulo detalėmis;

Konkurentai. UAB „Signeda“ konkurentų turi tiek Lietuvos, tiek užsienio rinkose. UAB „Signeda“ konkurentus galima suskirstyti taip:

Lietuvoje prekyba išaugo 2006 m. 25,1 proc., o 2007 m. – 33,5 proc. Eksportas į ES ir kitas šalis 2007 m. augo tolygiai apie 13 proc., bet jau 2008 m. pardavimų pajamos į ES išaugo 36,7 proc., tai sąlygojo naujo filialo atidarymas Lenkijoje. 2008 m. eksportas į kitas šalis sumažėjo 1,6 proc.

UAB „Signeda“ pagrindinis eksporto partneris yra Rusija. Rusijos Federacija 2001 m. buvo viena iš pagrindinių Lietuvos eksporto partnerių. 2001 m. eksportas į Rusiją sudarė 2019,7 mln.Lt, kas sudarė 11% viso Lietuvos eksporto. ES yra Rusijos pats didžiausias prekybos partneris, prekyba su ES apima apie 40% pastarųjų metų Rusijos užsienio prekybos. Kai Rusijos ir ES parlamentai pagaliau pasiekė bendrus susitarimus prekybos srityje, ateities politiniai ir ekonominiai santykiai bus pagrįsti partnerystės ir kooperacijos susitarimais. Tai nustato politinius dialogus visais lygiais, reguliuoja prekybą branduoliniu kuru, numato laisvas ES investicijas į Rusiją, liberalizuoja užsienio bankų veiklą Rusijoje, pašalina visas ES kvotas Rusijos eksportui.

  • Microsoft Word 211 KB
  • 2016 m.
  • 24 puslapiai (5503 žodžiai)
  • Universitetas
  • Giedre
  • Tarptautinės prekybos organizavimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Tarptautinės prekybos organizavimas. (2014 m. Birželio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/tarptautines-prekybos-organizavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 21 d. 11:03
×