Tarptautinės sutartys ir Lietuvos teisė


Įvadas. Tarptautinės teisės ir nacionalinės teisės santykis. Tarptautinės sutartys ir Lietuvos teisinė sistema. Tarptautinių sutarčių ir Lietuvos teisės šaltinių santykis. Tarptautinių sutarčių ir konstitucijos santykis. Tarptautinių sutarčių ir įstatymų santykis. Tarptautinių sutarčių ir kitų teisės aktų santykis. Išvados. Literatūros sąrašas.

1969 m. Vienos konvencijos dėl tarptautinių sutarčių teisės preambulėje pažymimas itin reikšmingas tarptautinių sutarčių vaidmuo tarptautinių santykių istorijoje, pripažįstama nuolat didėjanti tarptautinių sutarčių, kaip tarptautinės teisės šaltinio ir kaip taikaus bendradarbiavimo tarp tautų, nepaisant jų konstitucinės ir socialinės santvarkos, plėtojimo priemonės, svarba. Tarptautinės sutartys apibrėžia Lietuvos padėtį ir vietą pasaulyje, keičia šalies saugumo sąlygas, daro poveikį įvairioms šalies gyvenimo sritims, todėl tarptautinių sutarčių reikšmė žmogaus, visuomenės ir valstybės gyvenime Lietuvoje, kaip ir kiekvienoje kitoje šalyje, neabejotinai yra didžiulė. Tai viena pagrindinių priežasčių, paskatinusių atidžiau pasidomėti tarptautinių sutarčių vieta Lietuvos teisinėje sistemoje.

Pirmojoje darbo dalyje trumpai bus aptartas tarptautinės ir nacionalinės teisės santykis, remiantis dviejų teorinių paradigmų – monizmo ir dualizmo – diskusija.

Antrojoje darbo dalyje siekiama įvertinti Lietuvos Respublikos tarptautinių sutarčių teisinį statusą. Tarptautinės sutartys tiriamos kaip sudedamoji Lietuvos Respublikos teisinės sistemos dalis, siekiant išsiaiškinti, kokią vietą tarptautinės sutartys užima Lietuvos teisės sistemoje.

Trečiojoje darbo dalyje siekiama ištirti tarptautinių sutarčių ir kitų Lietuvos teisės šaltinių – Konstitucijos, įstatymų ir kitų teisės aktų - santykį, neaptariant tarptautinių sutarčių turinio.

  • Politologija Referatas
  • Microsoft Word 21 KB
  • 2014 m.
  • 20 puslapių (4914 žodžiai)
  • Universitetas
  • Dove
  • Tarptautinės sutartys ir Lietuvos teisė
    10 - 2 balsai (-ų)
Tarptautinės sutartys ir Lietuvos teisė. (2014 m. Spalio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/tarptautines-sutartys-ir-lietuvos-teise.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 06:55
×