Tarptautinės sutartys, reguliuojančios sienos kirtimą, jų apžvalga ir taikymo problematika


Vertinimas. Įvadas. Valstybės sienos apsaugos tarnybos vaidmuo užtikrinant valstybės sienos saugumą. Tarptautinių sutarčių samprata. Sutartys su kaimyninėmis valstybėmis dėl bendradarbiavimo užtikrinant sienų saugumą. Šengeno sutartis. Šengeno acquis ir Šengeno konvencija. Probleminiai aspektai, dėl tarptautinių sutarčių taikymo. Laisvas asmenų judėjimas. Sumažėjusio saugumo problematika. Išvados. Literatūros sarašas.

Lenkijos Respublika, Latvijos Respublika, Baltarusijos Respublika, Rusijos Federacijos Kaliningrado sritimi, bei Baltijos jūra. Bendras Lietuvos valstybės sienos ilgis 1762 km., apie 60 procentų t.y. 1070 km. Lietuvos valstybės sienos ilgio sudaro vidinė Europos Sąjungos (toliau ES) siena. Lietuvai įstojus į Europos Sąjungą 2004m gegužės 1d. pradėtas ypatingas dėmesio sutelkimas į Europos Sąjungos išorės sienų apsaugą su Baltarusija, bei Rusijos Federacijos Kaliningrado sritimi.

Tikslas: aptarti tarptautines sutartys, pasirašytas su kaimyninėmis valstybėmis, kurios reguliuoja sienų kirtimą, bei priimtų sutarčių taikymo problematiką.

Uždaviniai:

1.Supažindinti su Valstybės Sienos Apsaugos Tarnyba, kuri aktyviai siekia užtikrinti valstybės sienos saugumą.

2.Aptarti tarptautinių sutarčių sampratą ir apžvelgti sutartys su kaimyninėmis šalimis dėl bendradarbiavimo užtikrinant sienų saugumą.

3.Aptarti laisvą asmenų judėjimą ir sumažėjusio saugumo problematiką.

  • Teisė Kursinis darbas
  • Microsoft Word 67 KB
  • 2014 m.
  • 18 puslapių (3843 žodžiai)
  • Universitetas
  • Silvija
  • Tarptautinės sutartys, reguliuojančios sienos kirtimą, jų apžvalga ir taikymo problematika
    10 - 4 balsai (-ų)
Tarptautinės sutartys, reguliuojančios sienos kirtimą, jų apžvalga ir taikymo problematika. (2014 m. Spalio 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/tarptautines-sutartys-reguliuojancios-sienos-kirtima-ju-apzvalga-ir-taikymo-problematika.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 22:39
×