Tarptautinės teisės uždavinysAnalizuojamu atveju nėra aišku, kokio dydžio yra įsiskolinimas, kokia yra pastato vertė. Tačiau siūlyčiau pasirinkti vieną ar kelis skolos sumą atitinkančias priemones, pavyzdžiui, nekilnojamojo turto areštą.

Manau, kad LAP skirstymas yra taip pat aktualus sprendžiant Vokietijos įmonei rūpimą klausimą. Mano nuomone, teismas turėtų skirti daiktinio pobūdžio LAP.

Tokiu atveju Vokietijos teismo priimtas sprendimas privalomas vykdyti Europos Sąjungoje.

Kreiptis dėl teismo sprendimo vykdymo į antstolius. Remiantis CPK vykdymo procesą reglamentuojančiomis nuostatomis.

Kadangi nekilnojamojo turto vieta yra Lietuvoje, prašymas taikyti laikinąsias apsaugos priemones pateikčiau Lietuvos teismui.

Įmonei Ambit, Suvalkuose priklauso statybinių medžiagų verslas ir statybų bei sodininkystės parduotuvė. Įmonė turi savo internetinę svetainę, kuri yra pristatoma ir lietuvių kalba.

Jonaitis, kuris norėjo pakeisti savo fermos stogo čerpes surado įmonės internetinę svetainę, kur buvo siūlomos įvairios įmonės parduodamos prekės, taip pat ir čerpės, kurių jis ieškojo.

Kitą dieną Jonatis paskambino iš Lietuvos ir pareiškė, kad jis priima Ambit pasiūlymą. Ambit užsakymo patvirtinimą išsiuntė Jonaičiui faksu.

Taip pat į teismą ruošiasi kreiptis įmonė Dirteka, kurios paslaugų Jonaitis neapmokėjo.

Atsakant į šį klausimą, pirmiausiai reikia apibrėžti, kokie santykiai susiklostė tarp šalių. Kaip matyti iš uždavinio fabulos, tarp šalių susiklostė sutartiniai santykiai. Ūkininkas gavo pasiūlymą, kurį patvirtino ir gavo raštišką patvirtinimą (faksu) iš pardavėjo. Šių įvykių eiga įrodo, kad tarp šalių susiklostė sutartiniai santykiai.

Uždavinio kontekste yra svarbu nustatyti, kokią sutartį šalys sudarė: vartojimo ar komercinę.

Nuo komercinių sutarčių vartojimo sutartys yra atskiriamos pagal subjektą, sutarties tikslą ir sutarties dalyką. Visi šie kriterijai apibrėžiami vienu požymiu – sutartis sudaroma ne verslo tikslu. Sutarties dalykas yra reikšmingas tiek, kiek yra susijęs su to dalyko panaudojimo tikslu. Apibendrinant, galima teigti, kad vartojimo sutartys – tai sutartys tarp vartotojo ir verslininko, sudarytos vartojimo, o ne verslo tikslu.

Vis dėlto, nagrinėjamu atveju reikalinga nustatyti, ar ūkininkas Jonaitis gali būti laikomas vartotoju, nes jis įsigijo prekes, kurias siekė panaudoti tiek asmeniniais tikslais, tiek profesinėje (ūkinėje) veikloje.

Kadangi uždavinio fabuloje nurodyta, kad sutartyje buvo išreikštas šalių susitarimas dėl taikytinos teisės, daroma išvada, kad turi būti taikoma Lenkijos teisė.

Taigi, šiuo atveju, ieškovas gali rinktis, kur kelti bylą – atsakovo buveinės (Lenkijos) teismuose ar kitos valstybės narės teismuose, turinčiuose specialų jurisdikcijos pagrindą (Lietuvos).

Tarp šalių susiklostė sutartiniai teisiniai santykiai (dėl prekių vežimo sutarties).

Tačiau kadangi ir Lietuva ir Lenkija yra CMR konvencijos dalyvės, turi būti taikomos CMR konvencijos nuostatos.

  • Teisė Uždavinys
  • Microsoft Word 36 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (5246 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ntl
  • Tarptautinės teisės uždavinys
    10 - 2 balsai (-ų)
Tarptautinės teisės uždavinys. (2016 m. Rugsėjo 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/tarptautines-teises-uzdavinys.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 21:53
×