Tarptautiniai bankai


Bankininkystės referatas.

Įvadas. Tarptautinės bankininkystės inrastruktūra. Tarptautinės bankininkystės tipai ir jų vaidmuo finansų sistemoje. Tab istorija. Tab veikimo principas. Pagrindiniai tarptautinių atsiskaitymų banko tikslai ir jų veikla. Europos centrinis bankas. Ecb tikslai. Pagrindiniai ecb uždaviniai. Ecb vaidmuo. Išvados. Naudota literatūra.


Kiekvienas tarptautinis bankas ir institucija yra įkurti savam tikslui ir vaidmeniui finansų sistemoje. Šio darbo tikslas yra parodyti, koks yra tarptautinių bankų vaidmuo globalinėje finansų sistemoje. Tai pabandysiu padaryti pateikdama kelių tarptautinių bankų vaidmens pasaulio finansų sistemoje, pavyzdžius.

Tarptautinės finansų institucijos-tai valstybių arba bankų susivienijimai, susikūrętarptautinių daugiašalių sutarčių pagrindusocialiniam-ekonominiam valstybių vystymuisi paremti,teikiant joms kreditus ir garantijas, patarimus ir pagalbąprofesinio mokymosi srityje, garantuojant kapitalinių įdėjimųvykdymą.

Pasauliniuose finansiniuose sluoksniuose tarptautinėmis finansų institucijomis visuotinai pripažintos šios organizacijos:1.    Tarptautinis valiutos fondas (TVF);2.    Tarptautinis rekonstrukcijos ir plėtros bankas (TRPB);3.    Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas (ERPB);4.    Azijos plėtros bankas (APB);5.    Afrikos plėtros bankas (AfPB);6.    Tarptautinis plėtros bankas (TAPB);7.    Islamo plėtros bankas (IDB);8.    Tarptautinis investicijų bankas (TIB);9.    Europos investicijų bankas (EJB);10.    Tarptautinio ekonominio bendradarbiavimo bankas (TEBB);11.    Šiaurės investicijų bankas (ŠIB);12.    Europos monetarinis institutas (EMI);13.    Arabų valiutos fondas (AVF);14.    Tarptautinis žemės ūkio plėtros fondas (TŽŪPF);15.    Tarptautinis atsiskaitymų bankas (TAB);

Tarptautines finansų institucijas galima skirstyti į:•    Globalines. (Tarptautinis valiutos fondas ir Pasaulio banko grupė);•    Regionines. (visos kitos institucijos);

Pagrindiniai vietinių ir tarptautinių bankų skiriamieji bruožai yra jų priimamų depozitų ir jų teikiamų paskolų bei investicijų tipai. Stambūs tarptautiniai bankai tiek skolinasi, tiek ir skolina eurovaliutų rinkoje. Be to, dažnai jie yra tarptautinių paskolų konsorciumų nariai, bendrininkaujantys kartu su kitais tarptautiniais bankais skolinant dideles sumas tarptautinėms korporacijoms, kurioms reikia projektų finansavimo, ir aukščiausiajai valdžiai, kuriai reikia lėšų ūkio plėtotei. BE to, atsižvelgiant į šalies, kurioje tarptautinis bankas veikia, reglamentą ir jos organizacinį tipą, tarptautinis bankas, apdrausdamas euroobligacijas ir užsienio obligacijas, gali dalyvauti veikloje, numatytoje tiktai investiciniams bankams JAV arba banko holdingo kompanijų investicinei bankininkystei. Tarptautiniai bankai dažnai teikia konsultacines paslaugas ir patarimus savo klientams. Sritys, kuriose tarptautiniai bankai yra kompetentingi: užsienio valiutų apdraudimo strategijos, palūkanų normos bei valiutos mainų finansavimas ir tarptautinės grynųjų pinigų valdymo paslaugos.

Stambūs bankai pasaulyje paprastai turi korespondentinį sąryšį su kitais bankais visuose pagrindiniuose finansų centruose, kuriuose jie savo pačių bankininkystės operacijų neatlieka. Korespondentinis banko sąryšis yra sukuriamas tada, kai du bankai tarpusavyje aptarnauja korespondentinę banko sąskaitą. Pavyzdžiui, stambus Niujorko bankas turės korespondentinę banko sąskaitą Londono banke, o Londono bankas aptarnaus ją Niujorko banke. Korespondentinės bankininkystės sistema leidžia banko tarptautinės korporacijos klientui vykdyti verslą pasauliniu mastu per jo vietinį banką ar jo kontaktus. Korespondentinės bankininkystės tarnybos koncentruojasi į užsienio valiutų konversijas, kurios atsiranda dėl tarptautinių transakcijų, atliekamų tarptautinių korporacijų. Vis dėlto korespondentinio banko tarnybos taip pat apima pagalbą prekybos finansavimo procese: akredityvų apmokėjimą ir vekselių, išrašytų korespondentinio banko, akceptavimą. Be to, tarptautinė korporacija, kurios vienai iš antrinių įmonių reikia užsienio vietinio finansavimo, gali pasikliauti savo vietiniu banku ir iš anksto parengti rekomendacinį laišką korespondentiniam bankui užsienio šalyje.

 • Bankininkystė Referatai
 • 2016 m.
 • Lietuvių
 • Inesa
 • 17 puslapių (2407 žodžiai)
 • Universitetas
 • Bankininkystės referatai
 • Microsoft Word 92 KB
 • Tarptautiniai bankai
  10 - 5 balsai (-ų)
Tarptautiniai bankai. (2016 m. Gegužės 17 d.). http://www.mokslobaze.lt/tarptautiniai-bankai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 01:53