Tarptautiniai finansai ir jų poveikis Lietuvai


Įvadas. Tarptautinės finansų organizacijos. 014-2020 m. ES fondų investicijos. ES investicijų poveikis Lietuvai. Išvados. Literatūros sąrašas.


Buvo išskirtos 3 sritys, kurioms buvo paskirta gauta parama iš ES struktūrinių fondų.

Pasaulyje yra daugybė finansinių organizacijų ir jas galima suskirstyti pagal funkcionavimo vietą į globalines ir regionines. Lietuvai ir visai jos ekonomikai didžiausią poveikį daro: Tarptautinis valiutos fondas, Pasaulio bankas ir Regioninės organizacijos - Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas, Europos investicijų bankas, Europos Tarybos vystymo bankas ir Šiaurės investicijų bankas.

Tarptautinių finansų poveikis Lietuvai yra labai svarbus veiksnys, kuris lemia valstybės ekonomikos augimą jos atotrūkio mažėjimą nuo vakarų šalių, naujų darbo vietų kūrimąsi, socialinės atskirties mažinimą, bei daugelį kitų dalykų, kurie daro mūsų šalį patrauklesne ir geresne vieta gyventi.

2014 -2020 metams Lietuvai iš 5 Europos sąjungos fondų yra skirta 8,386 mlrd. eurų, - ekonominiams bei socialiniams pokyčiams įgyvendinti (6,709 mlrd. eurų); Lietuvos kaimo plėtrai (1,613 mlrd. eurų), Žuvininkystės sektoriui (0,063 mlrd. eurų). Šios paramos pagrindinis tikslas yra mažinti išsivystymo skirtumus tarp ES regionų t.y. skatinti ekonomikos augimą ir darbo vietų kūrimą.

  • Microsoft Word 417 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 21 puslapis (4275 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ms
  • Tarptautiniai finansai ir jų poveikis Lietuvai
    10 - 3 balsai (-ų)
Tarptautiniai finansai ir jų poveikis Lietuvai . (2018 m. Gruodžio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/tarptautiniai-finansai-ir-ju-poveikis-lietuvai.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 13 d. 13:09
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!