Tarptautiniai finansai referatas


Įvadas. Mokslinės literatūros šaltinių apžvalga. Tarptautinių finansų sistemų reikšmė ir ypatumai. Tarptautinių finansų institucijos. Tarptautinių finansų rinkos. Lietuvos ir japonijos skolų palyginimas. Išvados. Literatūros šaltiniai.


Finansų rinka leidžia žmonėms pirkti ir parduoti apsimainant pinigais, vertybiniais popieriais ar kitomis finansinėmis priemonėmis. Finansų sektorius yra vienas iš svarbesnių objektų, turinčių didelę reikšmę pasaulio ūkinio dalyje. Tarptautiniai finansai paliečia beveik kiekvieną pasaulio ekonomikos kryptį ir tai paveikia daugybės žmonių gerovę. Tai yra rezultatas to, kad ekonomika yra veikiama valstybės egzistavimo. Jeigu nebūtų nacionalinės ekonomikos ir tarptautinės prekybos, tuomet nebūtų dingsties atsirasti ir tarptautinei makroekonomikai. Tačiau visgi šalys vykdo tarp viena kitos prekybą ir turi skirtingas valiutas. Todėl pradedama svarstyti, kaip atsiskaityti už prekes ir kas nustato valiutų kursų kainas. Taip pat nepamirštamas faktas, jog šalys skolinasi ir teikia paskolas kitoms šalims. Būtent dėl tarptautinio skolinimosi ir skolinimo ekonomikos išsiplėtė galimybės ir namų ūkiai gali lengviau išlaikyti savo tolygias pajamas.

Darbo objektas - tarptautinių finansų teorinė ir praktinė analizė.

Darbo tikslas - išanalizuoti ir aprašyti tarptautinius finansus bei jų rinką.

Darbo uždaviniai:

išsiaiškinti tarptautinių finansų reikšmę ir ypatumus;

apibrėžti tarptautinių finansų rinkas;

palyginti Lietuvos ir Japonijos valstybių skolas.

Darbo metodai: literatūros ir internetinių šaltinių analizė.

Tarptautiniai finansai paprastai suvokiami kaip finansinių lėšų formavimas įvairių valstybių bendriems poreikiams finansuoti, atitinkamoms institucijoms išlaikyti ir tam tikroms šalių vykdomoms funkcijoms finansuoti. Taigi tarptautiniai finansai dar gali būti vadinami tarptautine pinigų ekonomika ar tarptautine makroekonomika. Jie nagrinėja pasaulinės finansų sistemos dinamiką, tarptautinės valiutos sistemą, mokėjimų balansą, valiutų kursą ir tiesiogines užsienio tradicijas. Tai, kad vyksta dideli tarptautinių finansų integracijos pokyčiai rodo didėjantis tarptautinių finansų srautų intensyvumas, kapitalo kontrolės sumažinimas ir lankstus valiutų kursas.

Tarptautinė finansų sistema susijusi su tomis finansinėmis ar reguliuojančiomis institucijomis, kurios veikia tarptautiniu lygiu. Jos pagrindiniai dalyviai yra tokios pasaulinės institucijos kaip Tarptautinis valiutų fondas, Pasaulio bankas, taip pat nacionalinės institucijos - centriniai bankai, finansų ministerijos ir privačios institucijos, veikiančios globaliniu mastu.

  • Microsoft Word 42 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1851 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vilė
  • Tarptautiniai finansai referatas
    10 - 2 balsai (-ų)
Tarptautiniai finansai referatas. (2016 m. Birželio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/tarptautiniai-finansai-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 20:28
×