Tarptautiniai komerciniai kontraktai


Tarptautiniai komerciniai kontraktai ir jų ypatybės. Kaip sudaryti kontrakta su uzsienio imone.

Teisės bakalauro darbas. Įvadas. Informacijos šaltinių apžvalga. Tarptautinių komercinių kontraktų sudarymo samprata. Tarptautinių komercinių kontraktų sudarymo teisinis reguliavimas. Darbo metodai irpriemonės. Tarptautinių komercinių kontraktų sudarymo įpatumai. Tarptautinių komercinių kontraktų sudarymo turinys. Tarptautinių komercinių kontraktų atskirų sutarčių sudarymo ypatumai. Tarptautinių komercinių kontraktų sudarymo teisinė dokumentacija. Darbo rezultatai ir jųaptarimas. Tarptautinių komercinių kontraktų sudarymo vienodinimas. Tarptautinių komercinių kontraktų sudarymo principai. Išvados ir rekomendacijos. Literatūros sąrašas. Anotacija lietuvių kalba. Anotacja užsienio kalba.


Lietuvos Respublikos verslo įmonės pastoviai plečia tarptautinius ekonominius ryšius, didėja eksporto ir importo apimtys. Taipogi šalyje sparčiausiai auga partnerinės kartu su užsienio firmomis įsteigtos bendros įmonės. Jų santykiai daugiausia grindžiami tarptautiniais komerciniais kontraktais. Esant tokių ryšių įvairovei, aštrėjant konkurencijai, didėja verslo rizika, todėl ypatingai svarbu teisingai ir teisiškai pagrįstai sudaryti bet kokį tarptautinį komercinį kontraką, kuris gintų įmonę, sumažintų riziką ir atneštų kuo didesnį pelną. Blogai ir paviršutiniškai sudaryti tarptautiniai kontraktai atneša didelius nuostolius, iškelia nenumatytų problemų vykdant kontraktą, kurios vėliau sunkiai sprendžiamos teismuose ir arbitražuose. Tik vienas nesėkmingas stambus tarptautinis komercinis kontraktas gali sužlugdyti įmonę, o tokių atvejų neretai pasitaiko. Tarptautiniai kontraktai, sudaryti remiantis Europos ir pasaulio valstybių praktika, tarptautine teise, leidžia verslininkams jaustis užtikrintai ir saugiai, bendradarbiaujant su užsienio firmomis.

Lietuvos Respublikai, siekiant įsitvirtinti Europos Sąjungoje, būtina derintis prie transnacionalinių įstatymų, vadovautis daugiašalėmis konvencijomis. Tačiau mūsų šalyje į tarptautinius komercinius kontraktus kartais vis dar žiūrima gana supaprastintai ir atsainiai, o tai atneša didelius nuostolius, partnerių ir prestižo praradimą.

Šio darbo objektas yra tarptautiniai kontraktai.

Darbo tikslas – atskleisti ir pagrįsti tarptautinių komercinių kontraktų sudarymo ypatumus.

Šiame darbe yra siekiama šių uždavinių: atskleisti tarptautinių komercinių kontraktų atskirų rūšių sudarymo ypatumus, supažindinti su tarptautinių komercinių kontraktų sudarymo teisiniu reguliavimu, supažindinti su tarptautinių komercinių kontraktų sudarymo turiniu.

Šiuo darbu yra siekiama išspręsti šias problemas: nustatyti tarptautinių komercinių kontraktų sudarymo ypatumus ir apibūdinti jų sudarymo sąlygas, bei kaip išspręsti tarp kontrakto šalių iškilusius nesutarimus ir kitus nesklandumus.

Naudosiu literatūros rinkimo, tyrimo ir analizavimo metodus. Naudojantis šiais darbo metodais sieksiu užsibrėžtų tikslų, uždavinių ir problemų sprendimo būdų.

Darbo struktūra. Šis darbas susideda iš pagrindinių ir privalomų jo dalių, kurios yra nurodytos baigiamųjų darbų metodiniuose nurodymuose.

  • Teisė Bakalauro darbai
  • 2013 m.
  • Andrius
  • 58 puslapiai (19472 žodžiai)
  • Teisės bakalauro darbai
  • Microsoft Word 87 KB
  • Tarptautiniai komerciniai kontraktai
    10 - 3 balsai (-ų)
Tarptautiniai komerciniai kontraktai. (2013 m. Vasario 14 d.). http://www.mokslobaze.lt/tarptautiniai-komerciniai-kontraktai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 17 d. 23:51