Tarptautiniai kontraktai ir jų rizikos įvertinimas


Tarptautiniai kontraktai ir jų rizikos įvertinimas. Tarptautiniai kontraktai. Kontraktų šalys. Kontraktų rūšys. Vidutinės trukmės. Vienkartiniai Periodiniai. Transporto ir krovinių pervežimo Reklamos Kontraktų rizika. Užduoties sprendimas. Vienos Konvencija. Vienašalis kontraktas. Dvišalis kontraktas. Konsensualus kontraktas. Gamybos kontraktas. Partnerystės kontraktas. Politinė rizika. Užduotis. Kontraktas.


Tarptautiniai kontraktai yra dideles apimties, dažniausiai susideda iš trijų dalių ir apima daugybę įvairių sąlygų, apibūdinančių pirkimui ar pardavimui skirtą objektą, šalių teises ir pareigas, einančias iš šio sandorio. Dalis šių sąlygų yra laikomos esminėmis, tai yra reikalingomis kiekvienam sandoriui, kitos yra laikomos laikinomis arba neesminėmis.

Esminėms priklauso tos sąlygos, kurių nevykdant vienai kuriai nors šaliai kita gali atsisakyti priimti prekes, nutraukti kontraktą ir išieškoti patirtus nuostolius. Pažeidus neesmines sąlygas atsisakyti priimti prekes, medžiagas ir nutraukti kontrakto negalima, tačiau galima pareikalauti įvykdyti įsipareigojimus ir atlyginti nuostolius. Kionas A. Tarptautiniai komerciniai kontraktai, 1993.

Vienašaliai - laikomi sandoriai, kuriems sudaryti būtina ir pakanka vienos šalies valios.

Dvišaliai - sudaromi suderinus dviejų šalių valią (pvz., pirkimo - pardavimo sutartis)

Kontraktai skirstomi į : Konsensualius – tokie kontraktai visada įsigalioja nuo jų sudarymo momento. Realiuosius – šie kontraktai įsigalioja ne nuo pasirašymo akimirkos o vienai labiausiai suinteresuotai šaliai padarius susitartą veiksmą. Bagdonas V. Kontraktai, 1995.

Gamybos - tai pirkėjo ir pardavėjo pasirašytas rašytinis susitarimas dėl gaminio gamybos su kainos pasiūlymu ir detalia gaminio arba paslaugos specifikacija.

Kadangi tiekėjų siūlančių tą pačia prekę yra labai daug, užsakovas analizuodamas kontraktus gali rinktis jam priimtiniausią ir geriausią variantą.

Rizika tiekėjams, kad užsakovas pasirinks ne juos, o konkurentus, taip pat ir užsakovas susiduria su problema ar pasirinks gerus tiekėjus.

g. tai pirkėjo ir pardavėjo pasirašytas rašytinis susitarimas dėl gaminio gamybos su kainos pasiūlymu ir detalia gaminio arba paslaugos specifikacija.

  • Ekonomika Analizė
  • Microsoft Word 22 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1463 žodžiai)
  • Universitetas
  • Laura
  • Tarptautiniai kontraktai ir jų rizikos įvertinimas
    10 - 5 balsai (-ų)
Tarptautiniai kontraktai ir jų rizikos įvertinimas. (2016 m. Gegužės 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/tarptautiniai-kontraktai-ir-ju-rizikos-ivertinimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 12:05
×