Tarptautiniai teisės aktai Lietuvos darbo teisėje


Tarptautiniai darbo teises saltiniai. Tarptautiniai darbo teisės šaltiniai.. Darbo teises saltinia. Tarptautiniai darbo teisės aktai. Darbos teises testas. Europos sąjungos teisės aktai reglamentuojantys darbo santykius. Tarptautines teises aktai kursinis. Tarptautiniai teisės aktai kaip darbo teisės šaltiniai.

Įvadas. Darbo teisės šaltiniai. Vieta ir reikšmė tarptautinių teisės aktų lr darbo teisėję. Tarptautiniai teisės aktai lietuvos darbo teisėje. Išvados. Uždavinys. Naudota literatūra.

Konstitucija yra pagrindinis ir aukščiausias darbo teisės šaltinis, įtvirtinantis pačius bendriausius darbo teisės pagrindus (teisė į darbą ir jo pasirinkimą, teisingą apmokėjimą, nediskriminavimą, socialinę paramą, asociacijos laisvę, profesinių sąjungų veiklos nepriklausomumą ir kt.). Iš kitų įstatymų svarbiausi yra Darbo kodeksas ir visuotinai pripažįstamas tarptautinės teisės prioritetas.

Tarptautiniai teisės aktai nemažą vaismenį atlieka Lietuvos darbo teisėje, pakoregavimu nacionaliniuose įstaymuose, paskatinimu Lietuvai priimti naujas normas ar taisykles. Žinoma rekomendacijos ir nuomonės nėra privalomos, bet jos kartais būtinos jei norime, kad būtų laisvas darbo jėgos judėjimas, kad būtų garantuojama darbuotojui ,iš kitos šalies, teisė įsidarbinti ir dirbti kitoje valstybėje, tokiomis sąlygomis kaip ir tos šalies piliečiams.

Lietuva, kaip ir kitoms Vidurio ir Rytų Europos valstybėms, yra skirta vadinamoji Baltoji knyga, atspindinti asocijuotų Vidurio ir Rytų Europos valstybių pasirengimą integruotis į Europos Sąjungos vidaus rinką.

Lietuva, siekdama narystės Europos Sąjungoje 1995 m. pasirašė asocijuotos narystės sutartį su Europos Bendrijomis ir jų narėmis. Panagrinėjus Europos sutartį detaliau, aiškiai matyti jos toli siekiantys ir ilgalaikiai tikslai sukurti tinkamą aplinką Lietuvai pamažu integruotis į Europos Sąjungą.

Europos Sąjungos šalyse tam tikrą reikšmę turi Europos Sąjungos teisės aktai, reglamentuojantys darbo santykius, ir ypač tokiais klausimais kaip užsieniečių galimybės įsidarbinti vyrų ir moterų lygios galimybės ir nediskriminavimas, darbo sauga ir kt..

Verta pastebėti, kad tarptautinių sutarčių nuostatos iš esmės visų pirma tiesiogiai saisto ir įpareigoja valstybes nares ir institucijas. Pasaulyje vis labiau plėtojami įvairiausi tarptautiniai prekybiniai, ekonominiai, socialiniai, moksliniai, kultūriniai ir kitokie ryšiai. Integracija vyksta viso pasaulio mastu.

  • Teisė Referatas
  • Microsoft Word 17 KB
  • 2012 m.
  • 12 puslapių (2868 žodžiai)
  • Lilija
  • Tarptautiniai teisės aktai Lietuvos darbo teisėje
    10 - 2 balsai (-ų)
Tarptautiniai teisės aktai Lietuvos darbo teisėje. (2012 m. Rugsėjo 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/tarptautiniai-teises-aktai-lietuvos-darbo-teiseje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 11:06
×