Tarptautinio bendravimo protokolo aspektai


Įvadas. Tarptautinio protokolo svarba. Užsienio verslo kultūrų aspektai. Specialistai atkreipia dėmesį į formalias ir neformalias verslo kultūras. Tarptautinio vizitų ir priėmimų vadybos ypatumai. Išvados. Literatūros sąrašas.

Bendravimas – tai turbūt neatsiejama žmogaus gyvenimo dalis. Bendravimas mums padeda komunikuoti su žmonėmis, perduoti jiems informaciją, bei pamatyti mus supančią aplinką. Bendraujant žmonės plečia savo akiratį pažindami vienas kitą. Jis mums suteikia galimybę gilinti savo žinias, tenkinti smalsumą. Į žodį bendravimas telpa ne tik žodžiai ar sakiniai, bet ir kūno kalba, pašnekovo veido išraiška. Tai ypač svarbu bendraujant su iš užsienio atvykusiais žmonėmis.

Savo gebėjimu bendrauti, žmogus save parodo pasauliui, kokia asmenybė jis yra. Tačiau komunikavimas su kitais neapsiriboja vien tik kalba. Pašnekovai turi išsiugdyti moralę, kultūrą ir etiką. Ypač išsilavinę turi būti verslo krypties atstovai ir savo žinias turi taikyti laisva valia kasdieninėje veikloje. Tai ką kažkur žmogus išmoko, privalo panaudoti praktiškai. Taigi, šiame darbe stengsiuosi atskleisti Tarptautinio protokolo esmę ir jo svarbą, aptarti esminius užsienio verslo kultūrų aspektus ir išryškinti vizitų ir priėmimų vadybos ypatumus.

Bendravimas kaip jau minėjau yra žmogaus gyvenimo dalis, kuri reikalinga tiek pat kiek ir oras. Tačiau bendraujant, kiekviena mus supanti aplinka reikalauja tam tikrų etikos normų, kultūringo elgesio. Pavyzdžiui, savame draugų rate mes elgiamės laisvai, neretai naudojame žargonus ar nelabai kultūringus gestus. O štai „verslo pasaulyje“ keliami tam tikri reikalavimai, ypatingai bendraujant su užsienio verslo atstovais. Taigi aš apžvelgsiu esminius aspektus.

3.1. Specialistai atkreipia dėmesį į formalias ir neformalias verslo kultūras

Šiais laikais asmeninis žmonių bendravimas tampa vis didesne vertybe. Nesvarbu kokiu tikslu apsilankytų svečiai, mes jaučiame pareigą juos priimti deramai. Kad tai padaryti, tam prireikia nemažai laiko, daug pasirengimo ir planų. Taigi prieš atvykstant užsieniečių delegacijai priimantieji turi parengti du renginio projektus: bendrąją programą ir scenarijų.

  • Etika Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 21 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1503 žodžiai)
  • Carammele
  • Tarptautinio bendravimo protokolo aspektai
    10 - 2 balsai (-ų)
Tarptautinio bendravimo protokolo aspektai. (2015 m. Gruodžio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/tarptautinio-bendravimo-protokolo-aspektai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 01:51
×