Tarptautinio kredito funkcijos, vaidmuo ir formos


Įvadas. Tarptautinis kreditas. Tarptautinio kredito funkcijos. Tarptautinio kredito vaidmuo. Tarptautinio kredito formos. Išvados. Literatūros sąrašas.

Darbo uždaviniai:

Pateikti tarptautinio kredito sąvoką;

Apžvelgti tarptautinio kredito funkcijas;

Įvertinti tarptautinio kredito vaidmenį ekonomikoje;

Pateikti tarptautinio kredito formas.

Norint išsiaiškinti kas yra tarptautinis kreditas, pirmiausia reikia išsiaiškinti kas yra paprastas kreditas. Kredito sąvoka vartojama labai plačiai, įvairiomis sąvokomis. Plačiąja reikšme kreditas gali būti:

susitarimas pateikti paslaugas, prekes ar pinigus prieš gaunant apmokėjimą;

apskaitoje naudojamas įrašas.

Kreditas atsiranda iš susitarimo pateikti tam tikras vertes (prekes, paslaugas ar pinigus) prieš gaunant apmokėjimą ir galimybės pirkti ar skolinti už pasitikėjimą.

Taip pat svarbu žinoti kas yra kredito pagrindas. "Kredito pagrindas - ekonominiai ir teisniai santykiai, kurių subjektai yra turintys ūkinį savarankiškumą fiziniai ar juridiniai asmenys, valstybės, tarptautinės organizacijos." (Jasienė, 2013). Kreditas ir pasitikėjimas yra labai artimos sąvokos. Kadangi pasitikėjimas kredito sandoriuose vaidina labai svarbų vaidmenį. Kreditas yra įforminamas konkrečiu sandoriu , jame nurodant skolinimo objektą, terminą, atlygį.

Taigi, tarptautinio kredito šaltiniais yra laikoma laikinai laisvos įmonės piniginės lėšos, valstybės ir privataus sektoriaus sukauptos lėšos, esančios bankuose.Kredito būtinumą lemia:

2. Bankai ir kt. kredito įstaigos sukaupus išteklius paskolina subjektams, stokojantiems pinigų;

Kontrolinė funkcija. Atliekant bankuose kreditines operacijas, kontroliuojama įmonių ir organizacijų finansinė būklė. Kreditorius vykdo kontrolę, nes jis yra suinteresuotas kredito grąžinimu. Tačiau ši funkcija būdinga ne visoms kredito formoms. Esant valstybiniam kreditui, gyventojai nekontroliuoja skolininko veiksmų. Taip pat įmonės ir organizacijos nekontroliuoja banko veiklos, laikydamos pinigus jo sąskaitoje.

Nors pagrindinės nacionalinio ir tarptautinio kredito funkcijos sutampa, tačiau pastarojo funkcijos pasireiškia platesniu mastu.

Kreditas užtikrina tarptautinių atsiskaitymo ir valiutinių operacijų nuo kurių priklausotarptautiniai šalies ryšiai, tolydumą.

kreditoriai (bankai, valstybė, kitos finansinės ir kreditinės institucijos, lombardai ir t.t.);

  • Microsoft Word 65 KB
  • 2015 m.
  • 19 puslapių (3951 žodžiai)
  • Universitetas
  • Saulė
  • Tarptautinio kredito funkcijos, vaidmuo ir formos
    10 - 7 balsai (-ų)
Tarptautinio kredito funkcijos, vaidmuo ir formos. (2015 m. Balandžio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/tarptautinio-kredito-funkcijos-vaidmuo-ir-formos.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 27 d. 02:11
×