Tarptautinio krovinių vežimo keliais sutarties konvencijos teisiniai aspektai


Įvadas. Krovinio vežimo tarptautiniais maršrutais teisiniai aspektai. Krovinių vežimo keliais sutarties samprata. Išvados. Literatūra.

Darbo tikslas - išsiaiškinti tarptautinių krovinių vežimo keliais sutarties pagal CMR konvenciją teisinius aspektus.

Darbo uždaviniai:

1.Apžvelgti krovinio vežimo tarptautiniais maršrutais teisinius aspektus;

2.Apžvelgti krovinių vežimo keliais sutartį ;

3.Aptarti krovinių vežimo keliais sutarties turinį;

Taigi nuostata yra ta, kad ieškovas, siekiantis ekspeditoriaus, kaip vežėjo, atsakomybės, turi įrodyti, jog ekspeditorius pagal sutartą buvo įsipareigojęs vežti krovinį savo vardu ir rizika. Patrauktas atsakomybėn ekspeditorius, atlyginęs žalą ją patyrusiam asmeniui, įgyja regreso teisę į krovinį tiesiogiai sugadinusį ar praradusį arba pristatymo terminą viršijusį vežėją.

CMR konvencijos 3 straipsnyje įtvirtinta nuostata, kad pagal šią Konvenciją vežėjas atsako ne tik už savo, bet ir už savo agentų bei kitų asmenų, kurių paslaugomis jis naudojasi, veiksmus ir klaidas, jei šie agentai ir kiti asmenys vykdo jo įpareigojimus. Tokiais asmenimis laikytini ūkio subjektai (įmonės), kurių įsipareigojimai vežėjui neretai aptariami išsamioje rašytinėje pavedimo sutartyje, arba asmenys (vairuotojai), susiję su vežėjo įmone darbo teisiniais santykiais. Taigi esant ginčui dėl nuostolių, patirtų vežant, vežimo įmonė krovinio siuntėjui, gavėjui arba jiems atstovaujantiems asmenims atsako pagal CMR konvencijos 3 straipsnio nuostatas, o vežėjo darbuotojas, atstovas, komisionierius vežėjui – pagal nacionalinius įstatymus.

Ne visiems teisiniams santykiams, atsiradusiems iš tarptautinio vežimo pagal CMR konvenciją, taikomos Konvencijos nuostatos, o tik tiems, kurie joje reglamentuoti. Konvencija nereglamentuoja vežėjo regreso tvarkos savo tarnautojams, agentams, komisionieriams, atstovams. Šiems santykiams taikytini nacionaliniai įstatymai.

  • Teisė Referatas
  • Microsoft Word 34 KB
  • 2015 m.
  • 14 puslapių (3577 žodžiai)
  • Kolegija
  • Gediminas
  • Tarptautinio krovinių vežimo keliais sutarties konvencijos teisiniai aspektai
    10 - 4 balsai (-ų)
Tarptautinio krovinių vežimo keliais sutarties konvencijos teisiniai aspektai. (2015 m. Kovo 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/tarptautinio-kroviniu-vezimo-keliais-sutarties-konvencijos-teisiniai-aspektai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 12:22
×