Tarptautinio valiutos fondo (TVF) parama šalims


Įvadas. Tarptautinio valiutos fondo apžvalga. Įsteigimas. Organizacinė struktūra. Įstojimas į Tarptautinį Valiutos Fondą ir kvotos. Tarptautinio valiutos fondo parama. Lengvatiniai kreditai. Nelengvatiniai kreditai. Tarptautinio valiutos fondo parama Europos šalims. Graikija. Ukraina. Mažai išsivysčiusios šalys. Gvinėja. Išvados. Naudoti šaltiniai.


Einant metams vis dažniau matoma, jog nėra tobulumo finansų sektoriuje ir atsirandant problemoms valstybės susiduria su įvairiais sunkumais siekdamos makro bei mikroekonominio stabilumo. Stabilumo siekimas matomas tarptautiniu mastu, nes šiais laikais valstybės yra labai susijusios tarpusavyje.

Skolinimosi galimybės yra išreikštos specialiomis skolinimosi teisėmis (SDR – Special drawing rights), kurių vertės pagrindas yra keturios pagrindinės valiutos: JAV doleriai, euras, jenos ir svarai sterlingai. 2015m.gruodžio mėn. 4d. fondo duomenimis 1 SDR vertė buvo 0,721$ /

2009m. TVF atnaujino paramą šalims, turinčioms mažas pajamas, atsižvelgiant į besikeičiančias ekonomines sąlygas šiose šalyse ir jų didėjantį pažeidžiamumą dėl pasaulinės krizės. Fondas pakeitė savo skolinimo instrumentus, kad pasiektų būtent tas šalis, kurioms reikia trumpalaikės arba pagalbinės paramos. 2015m. TVF parama mažas pajamas gaunančioms šalims buvo padidinta keliant jų prieinamumą prie lengvatinių lėšų. Fondas priėmė strategiją paremti šalis 1,8mlrd. per metus.

Daug mažas pajamas gaunančių šalių siekia makroekonominio stabilumo. 1990m., didžioji dalis tokių šalių susidūrė su ilgalaikėmis ekonominėmis problemomis, kurios reikalavo radikalių, ilgalaikių politinių pokyčių. Dabar daugelis šių ekonomikų tampa vis labiau atviros ir integruotos į pasaulinę ekonomiką.

2009 m. TVF valdyba nusprendė visapusiškai pertvarkyti Fondo lengvatines priemones. Tokio poelgio tikslas buvo padaryti paramą mažas pajamas turinčioms šalims labiau lankstesnę ir pritaikytą prie jų didėjančių įvairių poreikių, visų pirma atsižvelgiant į pasaulio nepastovumą. Galiausia, 2010 m. sausio 7d. įsigaliojo nauja skurdo mažinimo ir ekonomikos didėjimo kreditas, tam, kad finansuotų paskolas labia palankiomis sąlygomis. 2013 m. Valdyba peržvelgė mažas pajamas gaunančių šalių infrastruktūrą ir patvirtino fondo paslaugų taikymą.

Yra taikomos trys lengvatinių kreditų rūšys:

Išplėstinio kredito priemonė (ECF – Extended Credit Facility) – grąžinimo terminas 5,5 - 10m.

Kredito mechanizmas „Stand By“ (SCF – Stand-by Credit Facility) – grąžinimo terminas 4 – 8m.

Greitojo kredito priemonė (RCF – Rapid Credit Facility) – grąžinimo terminas

Visi šie kreditai neturi palūkanų normos ir jais siekiama padėti mažas pajamas gaunančioms šalims pasiekti, išlaikyti ar atkurti stabilią ir tvirtą makroekonominę poziciją.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 113 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (2103 žodžiai)
  • Universitetas
  • Matas
  • Tarptautinio valiutos fondo (TVF) parama šalims
    10 - 5 balsai (-ų)
Tarptautinio valiutos fondo (TVF) parama šalims. (2016 m. Vasario 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/tarptautinio-valiutos-fondo-tvf-parama-salims.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 22:46
×