Tarptautinio verslo aplinka


Teisinė ir politinė aplinka. Ekonominė aplinka. Sociodemografinė aplinka. Technologinė aplinka. Kultūrinė aplinka. Ekologinė aplinka. Konkurencinė aplinka.


1.Tuo metu, kai vis labiau domimasi verslo šakų tolesnėmis perspektyvomis plečiant rinką užsienyje, ypač Europos rinkoje, vis svarbesnis dalykas plėtojant verslą tampa pažinti aplinką, kurioje yra veikiama. Vienas iš svarbesnių dalykų analizuojant tarptautinį verslą yra įvertinti jo aplinką ir strateginę jos svarbą plėtojant verslą europiniu kontekstu.

3.Taip pat svarbu įvertinti ir nacionalinius kultūros skirtumus, reikšmingus tarptautinio verslo plėtotei, bendrą ES poveikį verslo aplinkai.

***Šis modelis neišskiria kultūros aplinkos, tačiau, atliekant verslo aplinkos analizę, siūloma įvertinti ir šį veiksnį.

Aukščiausias lygis, kuriam priskiriama ekonominė, konkurencijos, mokesčių ir pinigų politika.

Šakinis lygis, kuriam priskiriamos prekybos, pramonės, žemės ūkio ir kita šakinė politika

Ekonominiai veiksniai turi kritinę svarbą verslui ir jiems galėtų būti teikiama pirmenybė nusprendžiant plėtoti verslą. Vienas iš svarbiausių veiksnių yra ekonominė šalies būklė, jos plėtros lygis, ar ji yra augimo, ar laikinos depresijos fazėje. Nuo šių veiksnių priklauso gyventojų perkamoji galia, jų elgsena rinkoje, prekių paklausa ir jų pardavimas.

Jeigu šalies ekonomika rodo prastą ekonominį augimą, palyginti su kitomis šalimis, tai gali būti pagrindinė paskata kompanijoms planuoti investicijas kitose šalyse. Turi būti įvertinta ir vyriausybės vykdoma ekonominė politika (nedarbo, infliacijos, darbo užmokesčio, valiutos kurso, palūkanų). Šie veiksniai turi strateginę įtaką kiekvienam verslui, kaip pvz.: 1) didelė palūkanų norma turės įtakos kompanijai skolinantis pinigus, 2) atitinkamas darbo užmokesčio lygis gali atitinkamai paveikti darbo sąnaudas, 3) valiutos kursą pasikeitimai gali turėti poveikį medžiagų sąnaudoms ir eksporto kainoms.

Atliekant ekonominių veiksnių, turinčių įtakos verslo aplinkai, analizę, labai svarbu išnagrinėti:

  • Microsoft Word 21 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1492 žodžiai)
  • Kolegija
  • Dffdg
  • Tarptautinio verslo aplinka
    10 - 1 balsai (-ų)
Tarptautinio verslo aplinka. (2018 m. Lapkričio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/tarptautinio-verslo-aplinka.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 13 d. 14:33
×
126 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo