Tarptautinio verslo demografinė aplinka


Verslo referatas. Tarptautinio verslo demografinė aplinka. Įvadas. Demografinė aplinka. Darbuotojų mobilumas. Darbuotojų trūkumas ir svečiai darbininkai. Darbo jėgos struktūra. Įdarbinimo politikos ypatumai. Darbdavio ir darbuotojo santykiai. Išvados. Literatūros sąrašas. Užduotys.


Darbo tikslas – paanalizuoti ir apžvelgti tarptautinę verslo demografinę aplinką ir ją įtakojančius veiksnius.

Darbo uždaviniai:

Aptarti darbo jėgos sampratą, darbuotojų mobilumą, darbdavio ir darbuotojo santykius.

Apžvelgti darbuotojų trūkumus ir svečius darbininkus.

Išanalizuoti įdarbinimo politikos ypatumus, darbo jėgos struktūrą.

Darbuotojų trūkumas ir svečiai darbininkai – tai problema, kuri sprendžiama darbuotojams legaliai vykstant į užsienio valstybes konkrečioms darbo užduotims vykdyti;

Darbuotojų mobilumas. Darbuotojų mobilumas, palyginti su kapitalo bei prekių judėjimu, labiau komplikuotas. Nepaisant to, darbuotojų mobilumas egzistuoja. Pradedant 1850, iki pat 1970 metų iš Europos išvyko gyventi ir dirbti mažiausiai 60 milijonų žmonių. Pasibaigus Antrajam pasauliniam karui, iki 1970 metų apie 30 milijonų darbuotojų iš Pietų Europos ir Šiaurės Afrikos patraukė į Šiaurės Europos šalis, kurios džiaugėsi ekonominiu pakilimu. Kitą didesnį darbuotojų migravimą paskatino Arabijos tautų šalys, pareikalavusios darbo jėgos ne tik naftos verslui plėtoti, bet ir įvairiems projektams, statyboms ir su jomis susijusioms paslaugoms realizuoti. Galbūt apie 11 milijonų meksikiečių dirba JAV, ir dauguma jų nelegaliai. Tarptautinė darbo organizacija (TDO) yra apskaičiavusi, kad mažiausiai 42 milijonai darbuotojų migruoja tarptautinėje rinkoje. Beje, šis skaičius negalutinis, nes daug yra ir nelegaliai migruojančių bei dirbančių žmonių (N. Langvinienė, V. Vengrauskas, 2003 m., 100 psl.).

Pagrindinės migracijos priežastys yra dvejopo pobūdžio (dažnai abiejų):

Visuomenėje žmogaus socialinį statusą apibrėžia jo kasta arba socialinė grupė, kurioje jis gimė. Indijoje ypač ryški kastos, kurioje gimsta žmogus, svarba jo karjerai. Indijos visuomenėje žinomi keturi kastų lygiai. Auščiausioji yra Brahmin (šventikai, mokytojai) kasta. Antroji kasta vadinama Kshatriya (įvairūs žemvaldžiai, karininkai ar valdovai). Trečioji kasta yra bania (verslininkai), o ketvirtoji – shudra (darbininkai). Pirmosios trys kastos sudaro 15% gyventojų. Kastų taisyklės nelanksčios. Jų nesilaikantys yra baudžiami. Tik Indijos jaunimas nuo 1997 metų pradėjo labiau veržtis iš šio užburto rato, siekdamas išsilavinimo užsienyje (N. Langvinienė, V. Vengrauskas, 2003 m., 104 psl.).

 • Verslas Referatai
 • 2015 m.
 • Lietuvių
 • Erika
 • 10 puslapių (1741 žodis)
 • Universitetas
 • Verslo referatai
 • Microsoft Word 53 KB
 • Tarptautinio verslo demografinė aplinka
  10 - 2 balsai (-ų)
Tarptautinio verslo demografinė aplinka. (2015 m. Birželio 01 d.). http://www.mokslobaze.lt/tarptautinio-verslo-demografine-aplinka.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 23 d. 17:50