Tarptautinio verslo etiketas


Tarptautinio etiketo taisykles. Tarptautinis verslas word. Tarptautinis verslo etiketas rusija. Elgesio etiketo taisykles word. Tarptautinio etiketo normos. Tarptautinio verslo praktikos ataskaita.

Įvadas. Elgesio normos, kurias turėtų žinoti kiekvienas vadovas. Kaip įteikti dovaną partneriui užsienyje. Ypatingi elgesio ir dovanų teikimo papročiai. Vizitinės kortelės įteikimas. Tarptautinio etiketo įvairovės. Derybų subtilybės. Sutarčių sudarymas. Išvados. Informacijos šaltinių sąrašas. Tarptautinio verslo etiketas.

Tarpusavio santykių kultūros taisyklės ypač svarbios šiandien, kai vis daugiau šalių pasirenka laisvosios rinkos kelią. Norint pasiekti verslo ar karjeros sėkmę, būtina žinoti bent pagrindinius etiketo reikalavimus – tik tada galima išvengti keblių situacijų. Etiketo taisyklių laikymasis padeda laisvai jaustis oficialiose situacijose, suprasti, ko iš mūsų tikimasi, kaip reikia elgtis, kad neįžeistume žmonių, su kuriais bendraujame.

1.Dovana - pirmas žingsnis link bendradarbiavimo. Jos turėtų būti kuklios, nuoširdžios, nuostabu jei rankų darbo ir reprezentuojančios svečio šalį.

2.Vizitinės kortelės atlieka oficialiają prisistatymo funkciją. Kortelės turėtų būti paprastos ir funkcionalios, jas derėtų priimti ir išreikšti pagarbą lygiai taip kaip ir patį asmenį.

3.Vykstant į konkrečią šalį privalu pasidomėti bent jau tais dalykais, kurių nevalia toje šalyje daryti. Smulkmenos gali atnešti sėkmę, tačiau jos gali įžeisti partnerį, o kartu ir nutraukti bendradarbiavimą.

4.Vykstant konkrečiu tikslu, pavyzdžiui – deryboms, reikėtų jau kur kas geriau pasiruošti. Pasidomėti ne tik ko nevalia daryti partnerių akivaizdoje, bet ir ką daryti, kaip elgtis, kokia linkme mastyti, kad į jus būtų žiūrima kaip į lygiavertį partnerį visais derybų klausimais. Reikėtų apsiginkluoti visomis įmanomomis tai šaliai būdingomis nepriekaištingo elgesio etiketo taisyklėmis, kalbėsenos gudrybėmis.

  • Microsoft Word 42 KB
  • 2012 m.
  • 19 puslapių (4821 žodžiai)
  • Universitetas
  • Indre
  • Tarptautinio verslo etiketas
    10 - 1 balsai (-ų)
Tarptautinio verslo etiketas. (2012 m. Birželio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/tarptautinio-verslo-etiketas.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 14 d. 06:46
×
127 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo