Tarptautinis archyvų bendradarbiavimas


Įvadas. Tarptautinis archyvų bendradarbiavimas. Tarptautinės archyvistikos tendencijos Lietuvos archyvų reglamentacijoje. Išvados. Literatūros sąrašas.

saugotoju. Archyvai, kaip ir kiekviena kita organizacija, kuri yra atvira ir prieinama visuomenei, turi ir privalo rūpintis savo įvaizdžiu, todėl siekiant geresnio saugomų dokumentų supratimo ir naudojimo, organizuojamos parodos ir yra viešinami įvairiais būdais.

Nuo XX a. pradžios archyvų klausimai pradėti svarstyti tarptautiniu lygiu. Plėtojant tarptautinį bendradarbiavimą yra rengiami įvairūs tarptautiniai susirinkimai, konferencijos, seminarai, parodos. Tokiu būdu grupėms atsiveria plačios galimybės bendradarbiaujant su kolegomis iš kitų šalių įgyvendinti bendrus tarptautinius projektus, taip pat suvienijamos archyvų institucijos, archyvarų asociacijos bei archyvarai, telkiamas dėmesys į archyvistikos teoriją, metodiką, skatinamas tiriamasis darbas, gali būti perimamos ir kitų šalių patirtys. Lietuvos archyvas taip pat aktyviai dalyvauja tarptautiniame bendradarbiavime.

Archyvistika yra atstovaujama mokslinių ir (ar) profesinių draugijų. Steigiamos tarptautinės (šiuo metu veikia 28) ir nacionalinės (veikia 268, iš jų 138 – Europoje) dokumentų valdytojų ar archyvarų asociacijos. Pirmajai grupei skirtina Albanijoje įkurta Sertifikuotų archyvarų akademija (angl. Academy of Certified Archivists) ar 1998 metais Barselonoje įsteigta „Archyvarai be ribų“ (angl. Archivists without borders) – tai nekomercinė organizacija, sudaryta iš savanorių archyvarų, kurie aktyviai dirba įvairiuose projektuose Europoje, Centrinėje ir Pietų Amerikoje ir Afrikoje. Pagrindinis tikslas, yra dirbti su bendruomenėmis, kurie buvo veikiami politinių, socialinių ir kultūrinių konfliktų ar nukentėjusių nuo stichinių nelaimių. Jie taip pat dirba su piliečiais, kurie buvo persekiojami dėl savo politinių ideologijų ginant savo teises, savo įsitikinimus ir savo tapatybę.

  • Istorija Referatas
  • Microsoft Word 103 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1357 žodžiai)
  • Eglė
  • Tarptautinis archyvų bendradarbiavimas
    10 - 8 balsai (-ų)
Tarptautinis archyvų bendradarbiavimas. (2015 m. Gegužės 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/tarptautinis-archyvu-bendradarbiavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 17:32
×