Tarptautinis baudžiamasis teismas


Tarptautine baudziamoji teise. Tarptautinis baudžiamasis teismas struktūra. Tarptautinė baudžiamoji teisė ir bendradarbiavimas literatura. Tarptautinis baudžiamasis teismas skaidres. Tarptautinis baudžiamasis teismas darbai. Tarptautinį baudžiamosios teisės statuto. Tarptautinės baudžiamosios teisės sampratos problema. Baudziamoji karo teise buvusioje jugoslavijoje. Tarptautinis baudziamasis teismas istorija. Tarptautinės baudžiamosios teisės problemos konspektai.

Teisės kursinis darbas. Įžanga. Tarptautinio baudžiamojo teismo (toliau teismo) sukūrimo prielaidos. Pagrindiniai teismo veiklos aspektai:. Pagrindinės teismo funkcijos ir jurisdikcijai. Pagrindiniai teismo veiklos principai. Teismo institucine struktūra. Teismo palyginimas su kitais tarptautiniai teismais. Teismo bendradarbiavimo su lietuva perspektyvos. Išvados. Šiame kursiniame darbe aš manau, kad tikslinga aptarti teismo sukūrimo prielaidas, pagrindinius jo veiklos aspektus bei bendradarbiavimo su lietuva perspektyvas.


ĮžangaIi. Pagrindiniai teismo veiklos aspektai:

Iki šios dienos už karo įstatymų pažeidimus gali nuteisti tik ad hoc sušauktas teismas, kuris jei ir įvyksta, tai labai pavėluotai. Tam, kad toks teismas būtų sušauktas šiuo metu reikia, ne tik pačio nusikaltimo fakto, bet ir suinteresuotumo iš didžiųjų valstybių, o tai, kaip žinia, vadinama politika.

Po antrojo pasaulinio karo pasaulyje kilo labai daug karinių konfliktų. Didžiausi – korėjos karas, vietnamo karas, nikaragvos karinio pobūdžio konfliktas, afganistano karas, azerbaidžano – armėnijos karas, buvusios jugoslavijos karinio pobūdžio konfliktas, ruandos karinio pobūdžio konfliktas ir daug kitų. Tik dėl dviejų iš šių karų buvo sušaukti ad hoc kariniai tribunolai.

1998 rugpjūčio 17 d. Romoje buvo priimtas tarptautinio baudžiamojo teismo statutas. Nors jis dar neveikia, nes šio statuto dar neratifikavo 60 valstybių, visgi tai esminis pokytis tarptautinėje baudžiamojoje teisėje.

Dėl minėtos priežasties ši kursinio darbo tema tampa labai aktuali. Galima teigti, kad laikotarpis nuo statuto priėmimo iki jo įsigaliojimo yra tarptautinės baudžiamosios teisės depolitizavimo laikas. Šį statutą galima palyginti su lakmuso popierium, kuris parodo valstybės pasirengimą tarptautiniuose santykiuose remtis išimtinai tarptautinės teisės šaltiniais, o ne vien tik valstybės interesais. Dar vienas svarbus momentas – tarptautinės teisės viršenybės prieš nacionalinę pripažinimas. Šios problemos ir paskatino mane susidomėti tarptautinio baudžiamojo teismo įkūrimo ir funkcionavimo tema.

šiame kursiniame darbe aš manau, kad tikslinga aptarti teismo sukūrimo prielaidas, pagrindinius jo veiklos aspektus bei bendradarbiavimo su Lietuva perspektyvas.

Rašant kursinį darbą teko susidurti su tam tikromis problemomis. Svarbiausia jų – literatūros stoka. Tarptautinė baudžiamoji teisė yra labai jauna teisės šaka, o tarptautinio baudžiamojo teismo statutas buvo priimtas tik 1998 m.

  • Teisė Kursiniai darbai
  • 2011 m.
  • 26 puslapiai (5666 žodžiai)
  • Universitetas
  • Teisės kursiniai darbai
  • Microsoft Word 45 KB
  • Tarptautinis baudžiamasis teismas
    10 - 1 balsai (-ų)
Tarptautinis baudžiamasis teismas. (2011 m. Rugpjūčio 05 d.). http://www.mokslobaze.lt/tarptautinis-baudziamasis-teismas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 01:42