Tarptautinis bendravimo protokolas Rusijoje


Ekonomikos referatas.

Įvadas. Tarptautinis protokolas. Tarptautinis protokolas istoriniu požiūriu. Protokolo svarba. Protokolo rūšys. Tarptautinis bendravimo protokolas Rusijoje. Rusijos kultūriniai mentalitetiniai bruožai. Pagrindinės vertybės. Verslo susitikimai. Hierarchija ir statutas verslo susitikime. Užduotys ir santykiai. Apranga. Dovanos. Paisveikinimas. Išvados. Literatūra.


Rusijos kultūriniai mentalitetiniai bruožai. Pagrindinės vertybės.

Rusija yra kultūros prieštaravimų šalis. Ne tik tai labai didelė šalis, apimanti devynias laiko zonas, 1990 perversmai sukūrė labai ryškus kartų atotrūkį. Apskritai, vyresnės kartos pažymėtos tendencija konservatyvumo ir turėti grupinį mentalitetą. Jaunosios kartos yra daug labiau dinamiškas ir pažangus, su daugiau individualistinio požiūrio

Yra susidaręs bendras pesimizmo jausmas ne tik apie ateitį, bet ir apie dabartį. Rusija yra šalis, kuri laiko save izoliuota nuo likusio pasaulio, apsupta kaimynų, kurie nori ja pasinaudoti. Tokios mintys ir sukūrė dabartinio Rusijos piliečio mentalitetą, kuris kelia nepasitikejimą pašaliečiais ir net kažkokią neapykantą. Tačiau tai yra tik medios ir informacijos srautų sukurtas tautos paveikslas, kurį būtų galima nutapyti apie betkurios šalies piliečius atsižvelgus į tam tikrą globalią situacija. Taigi šalis iš tiesų yra didelę ir to negalima taikyti visiems piliečiams, tačiau paveikslas nupieštas priešingai, verslo susitikimuose ir ne tik žmonės yra itin svetingi svečiams ir verslo partneriams. Rusai dažnai yra labai uždarus ir formalus visuomenei, bet atviri ir šilti neformalioje aplinkoje, susitikus “akis į akį”. Rusai save laiko kultūriškai turtingą tauta kalbant apie meną ir literatūrą. Siela yra svarbi - tai reiškia, kad intelektualinės bei abstrakčios diskusijos yra itin artimos. Žinios "aukštosios kultūros" yra vertinamos ir gebėjimas kalbėti apie meno kūrinius bei literatūrą taip pat yra vertinamas.

Rusai labai punktualus, ypač kai susitikime renkasi užsieniečiai. Tai pradeda keistis, ypač tarp vyresnio amžiaus direktorių naujų įmonių, kurie mėgsta demonstruoti savo galią priverčiant svečiua laukti. Lygiaverčiuose susitikimuose siekiama išlaikyti punktualumą: susitikimai prasidės laiku, tačiau bus tęsiamas tol, kol visi taškai bus sudėti ant “i”.

Jei turite susitikimus su vietos institucijos pareigūnų Jums teks ilgai palaukti, net jei Jūs ir turite paskyrimą: procesas yra lėtas. Galite susiplanuoti, jog uztruksite dvigubai, ar net trigubai ilgiau nei planuota.

 • Ekonomika Referatai
 • 2016 m.
 • Lietuvių
 • Ilja
 • 11 puslapių (2019 žodžių)
 • Universitetas
 • Ekonomikos referatai
 • Microsoft Word 95 KB
 • Tarptautinis bendravimo protokolas Rusijoje
  10 - 5 balsai (-ų)
Tarptautinis bendravimo protokolas Rusijoje. (2016 m. Birželio 22 d.). http://www.mokslobaze.lt/tarptautinis-bendravimo-protokolas-rusijoje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 06:27