Tarptautinis gabenimas


Įvadas. Tarptautiniai krovinių vežimai. Kombinuotieji krovinių vežimai. Tarptautinių kombinuotųjų vežimų organizavimas. Multimodaliniai krovinių vežimai. Multimodalinių vežimo organizavimas. Išvados. Šaltinių sąrašas.

Šiame darbe analizuosiu tarptautinį gabenimą krovinių vežimą (tarptautinius kombinuotuosius ir multimodalinius krovinių vežimus).

Tarptautinis krovinių gabenimas yra tarptautinių pervežimų dalis.

Sąvoka tarptautinis krovinių gabenimas rodo šios operacijos turinį: tai tarptautinės ekspedicijos operacija.

Laiko ir vietos požiūriu tarptautinės krovinio ekspedicijos operacija gali nesutapti su tarptautiniu pervežimu. Kertant valstybės sieną krovinys gali atsiskirti nuo transporto priemonės.

Tarkime, kad tiekiami ištekliai ar gatavos prekės gabenami tik iki valstybių sienos, kur pasienio punkte krovinys iš siuntėjo transporto priemonės perkraunamas į gavėjo transporto priemonę. Tada siuntėjo ir gavėjo transporto priemonės atvažiuos tik iki savo valstybių sienų. Krovinio siuntėjas perduos jį gavėjui pasienio punkte, o gavėjas krovinį perims. Siuntėjo transporto priemonė kartu su kroviniu nekirs valstybių sienų. Krovinio gavėjas jį perkels į savo transportą. Šiuo atveju krovinį savo valstybių teritorijomis gabens nacionaliniai vežėjai. Išteklių ar gatavų prekių tarptautinio pateikimo operacija bus užfiksuota, nes krovinys pateko į užsienio teritoriją tačiau tarptautinio krovinio pervežimo operacijos nebus. Nesutaps krovinio ir transporto priemonės sienos kirtimas vietos požiūriu. Transporto priemonė ir krovinio judėjimas per valstybių sienas nesutampa laiko požiūriu tada, jei siuntėjas iškraus krovinį į pasienio tarpinį sandėlį, o gavėjas šį krovinį iš sandėlio paims vėliau. Tarptautinių krovinių pervežimų operacijas apibūdina:

vežamo krovinio pobūdis - sausas ar skystas krovinys;

krovinių vežimų periodiškumas - reguliarūs ar nereguliarūs pervežimai;

krovinių pergabenimo per valstybės sieną būdas - ar krovinys sienos kirtimo momentu iš vienos transporto priemonės į kitą perkraunamas, ar neperkraunamas;

transporto technologinės sistemos tipas - konteinerinė, keltų, lichterinė, rolkerinė, upė-jūra ir pan.;

vienos ar kelių valstybių sienos kirtimas - tiesioginė, tranzitinė, žiedinė;

transporto grandiškumas - vieno tipo transporto priemonė, daugianarė transporto sistema, multimodalinis krovinio gabenimas.

Pagrindinis tarptautinio krovinio vežimas - krovinio gabenimo maršruto dalis, kurioje kertamos valstybių sienos. Šiam vežimui paprastai sudaromas pirminis pervežimo kontraktas su ekspedicijos įmone arba kontora, kuri sudarys antrinį vežimo kontraktą su transporto įmone.

Papildomas tarptautinio krovinio vežimas - nuo siuntėjo sandėlio iki pagrindinio vežėjo krovinio paėmimo vietos ir nuo pagrindinio vežėjo krovinio pristatymo vietos iki gavėjo sandėlio.(Minalga

Skirtingos transporto rūšys, gabenančios krovinį tarptautiniais maršrutais, turi savų pranašumų ir trūkumų. Krovininiais automobiliais krovinius galima vežti atitinkamame žemyne beveik į visas vietas. Tai didelis šios transporto rūšies pranašumas. Tačiau pervežamas vienu metu krovinių kiekis yra palyginti nedidelis. Traukinio sąstatas gabena daug krovinių, tačiau tik į tas vietas, kur yra nutiesti geležinkelio bėgiai. Jūrų laivai ir lėktuvai išsprendžia krovinių gabenimo tarp kontinentų problemą. Siekiant panaudoti visų transporto rūšių pranašumus, organizuojami kombinuotieji krovinių gabenimai. Tarptautiniai kombinuotieji krovinių vežimai yra toks krovinių vežimo iš vienos šalies į kitą būdas, kai nuo krovinio išsiuntimo iki krovinio gavimo punktų derinamos skirtingų transporto rūšių gabenimo priemonės, perkraunant krovinį iš vienos transporto priemonės rūšies į kitos rūšies transporto priemonę. Krovinių gabenimo kombinuotuoju transportu variantai:

  • Microsoft Word 25 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (2886 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gabriele
  • Tarptautinis gabenimas
    10 - 4 balsai (-ų)
Tarptautinis gabenimas. (2015 m. Gegužės 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/tarptautinis-gabenimas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 14 d. 22:53
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo