Tarptautinis konfliktas. Konflikto samprata


Ką reiškia terorizmas ? Senos kartos teroristai. Naujos kartos teroristai. Terorizmas ir žmonių teises. 250 Straipsnis. 250 1 Straipsnis. 251 Straipsnis. 252 Straipsnis.

Aišku, jog abiejų stovyklų atstovai vartoja skirtingus terorizmo apibrėžimus, gal dėl to ir įvyksta politiškos klaidos, bet terorizmui neegzistuoja valstybės, valstybių sienos, ir kaip byloja faktai, pilietybe. Terorizmas, kaip maras, plečiasi po visa pasauli ir kontroliuoti ta procesą, retkarčiais atrodo, kad nėra įmanoma. Pats žodis terorizmas kilo nuo lotyniško žodžio terrere – įbauginti. (Lotynų-lietuvių kalbos žodynas. Mokslo ir enciklopedijų leidybos institutas, 2007. 1051p).

Kalbama, kad terorizmas yra paskutinis skurdžių ir beviltiškai prispaustųjų ginklas. Drįsčiau abejoti. .Pvz.: Umaras Faroukas Abdulmutallabis, šeichas Abdalla Azzamas, Osama Bin Ladenas, kilę iš itin privilegijuotu šeimų, su aukštu išsilavinimų, milijonieriai.. Ir tai tik keletą pavardžių, bet sąrašas tikrai nėra trumpas, žmonių, kurie turėdami viska, tapo teroristais..(Kristus su automatu ant peties. Ryszard Kapuscinski. Kaunas, Kitos knygos, 2009; Именем Усамы бен Ладена. Ролан Жакар. Москва. Олма-пресс, 2002)

Jei yra nusikaltimas, turi būti ir tam tikra, už tai numatyta sankcija. Egzistuoja nemažai tarptautinių sutarčių, konvencijų, kurių tikslas yra užkirsti kelią tarptautinio pobūdžio nusikaltimams, tame tarpe ir terorizmui. Trumpai apibūdinsiu kelėta sutarčių, kurias yra ratifikavusi ir Lietuva:

LR Baudžiamojo kodekso 250-252str.numato sankcija už tokio pobūdžio įvykdyta nusikaltimą. 250 Straipsnis. Teroro aktas

  • Microsoft Word 15 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1202 žodžiai)
  • Universitetas
  • Aistė
  • Tarptautinis konfliktas. Konflikto samprata
    10 - 2 balsai (-ų)
Tarptautinis konfliktas. Konflikto samprata. (2015 m. Lapkričio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/tarptautinis-konfliktas-konflikto-samprata.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 19 d. 18:23
×