Tarptautinis terorizmas


Terorizmas referatas. Referatas apie terorizma. Terorizmas referatai. Tarptautinis terorizmas ese. Terorizmo isvados. Tarptautinis terorizmas 2013. Terorizmo referatas. Terorizmo referato isvados. Tarptautinis baudziamasis teismas praktika terorizmas. Terorizmas rasto darbas.

Įvadas. Terorizmo sąvoka. Terorizmo rūšys. 2001-ųjų rugsėjo 11-osios įvykis, mitai, sąmokslo teorjos. Išvados. Daugeliui pasaulio valstybių kova su terorizmu šiandien yra vienas iš svarbiausių prioritetų. Savo pasiryžimą visomis išgalėmis kovoti su tarptautiniu terorizmu deklaruoja Jungtinės Amerikos Valstijos, Rusija, Turkija, Haitis, Lietuva, Džibutis ir t.t.

Be abejo prievarta nebūtinai gali būti fizinis sunaikinimas, prievarta taip gali būti ir ekonominė ar socialinė.

Tačiau prievartos neužtenka norint reiškinį pavadinti terorizmu. Tikslingą bei tęstiną prievartą galime vadinti teroru. Tačiau teroras nėra tapatus terorizmui.

Paprastai teroras iš viršaus, t.y. valstybių teroras nelaikomas terorizmu ir apie terorizmą galime kalbėti tik kaip apie reiškinį iš apačios.

Tačiau atpažinti terorizmui vien prievartos fakto, ir prievartos krypties (iš viršaus ar iš apačios) neužteks. Būtina dar šie kriterijai, kad apie prievartą galėtume kalbėti kaip apie teroristinį aktą.

1. Veiksmas atliktas, turint politinių tikslų, o ne kriminalinis nusikaltimas.

4. Platesnio poveikio siekis (daugiau nei tiesioginės aukos ar liudininkai, kurie mato).

Tačiau būtina pabrėžti, jog šis apibrėžimas jokių būdų nėra vienintelis ir teisingas, kaip jau minėta pradžioje yra gausybė terorizmo apibrėžimų. Tačiau visgi kodėl nėra aiškaus, vieno, visuotinai priimto terorizmo apibrėžimo? Tam gali būti dvi priežastys:

1) Pats teroristinis įvykus sukelia per daug emocijų. Todėl sunku išvengti subjektyvumo ir emocijų. Pvz. Terorizmas – prievartos naudojimas prieš „nekaltus“. Šiuo atveju „nekalti“ daugiau emocinis teiginys.

2) Politiniu požiūriu nenaudinga turėti griežtą apibrėžimą. Kas vienam yra laisvės kovotojas, kitiems yra teroristas. Kai naudinga, ta pati grupuotė gali būti „laisvės kovotojai“, o kai nenaudinga „teroristai“. Pvz. Čečėnijos atvejis, daugumai lietuvių čečėnai – laisvės kovotojai, tuo tarpu Rusijoje neabejotinai – teroristai.

Terorizmą galima skirstyti pagal daugelį kriterijų, tačiau labiausiai paplitusi klasifikacija yra pagal teroristų keliamus tikslus. Šiuo atveju galime išskirti tokias terorizmo rūšis:

  • Microsoft Word 15 KB
  • 2016 m.
  • 8 puslapiai (1402 žodžiai)
  • Mazytia
  • Tarptautinis terorizmas
    10 - 1 balsai (-ų)
Tarptautinis terorizmas. (2011 m. Birželio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/tarptautinis-terorizmas.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 01 d. 11:39
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo