Tarptautinis valiutos fonas


Tarptautinis valiutos fondas. Išsiaiškinti kas yra Tarptautinės finansinės institucijos. Darbo tikslas ir uždaviniai. Tai valstybių ir. Tai viena iš stambiausių tarptautinių institucijų. Poreikis sukurti TVF atsirado Didžiosios depresijos metu. Istorija. Tuo metu krito pasitikėjimas popieriniais pinigais. Naujos sistemos esmė. Fondo pagrindinė būstinė yra Vašingtone be to. Apie tvf. Plėtoti tarptautinę prekybą Padėti. Tikslai. Priežiūra Techninis aptarnavimas Kreditavimas. Funkcijos. Kiekviena šalis, įstojus taip pat turi susimokėti tam tikrą pinigų sumą – kvotą. Kvotos. Narių skaičius 2015 m. 188 šalys. Vykdomoji valdyba 24 direktoriai. Faktai. Nare tapo. TVF ir Lietuva. Literatūros sąrašas aleknevičienė v. Naudoti šaltiniai.

Išsiaiškinti kas yra Tarptautinės finansinės institucijos; Susipažinti su Tarptautinio valiutos fondo istorija; Išnagrinėti Tarptautinio valiutos fondo vaidmenį bei tikslus šių dienų ekonomikoje; Susipažinti su Lietuvos padėtimi Tarptautinio valiutos fondo veikloje.

Tai valstybių ir bankų susivienijimai, kurie susikuria remiantis tarptautinėmis daugiašalėmis sutartimis socialinei – ekonominei valstybių raidai remti. Rėmimas pasireiškia teikiant šalims kreditus ir garantijas, pagalbą ir patarimus.

Tuo metu krito pasitikėjimas popieriniais pinigais, ir tai padidino aukso paklausą. Dėl nepasitikėjimo įvairių valiutų verte pasaulinė pinigų apyvarta komplikavosi ir šalys pradėjo kaupti auksą ir valiutas. Kai kurios vyriausybės apribojo nacionalinės valiutos keitimą operacijas ir pradėjo taikyti barterį. Pinigų ir prekių vertės sutriko. Nuo 1929-1932 m. prekių kainos visame pasaulyje sumažėjo net 48 %, o tarptautinės prekybos apimtys – 63%.

Naujos sistemos esmė buvo tokia, kad reikia sudaryti prielaidas neribotoms valiutų keitimo operacijoms ir panaikinti piniginio vieneto vertės sumažinimą. 44 – rių valstybių delegatai susirinko derybose dėl Tarptautinio valiutos fondo įkūrimo, kurios įvyko 1944 m.  liepos 22 dieną, o finansinę veiklą pradėjo 1947 metų kovo 1 dieną. Tarptautinio valiutos fondo tuomet narėmis tuomet tapo 39 valstybės.

Fondo pagrindinė būstinė yra Vašingtone be to, yra ir skyrių šiuose miestuose: Ženevoje, Paryžiuje, Tokijuje ir prie JTO Niujorke.

  • Finansai Skaidrės
  • MS PowerPoint 104 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (615 žodžiai)
  • Universitetas
  • Greta
  • Tarptautinis valiutos fonas
    10 - 5 balsai (-ų)
Tarptautinis valiutos fonas. (2015 m. Gruodžio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/tarptautinis-valiutos-fonas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 03:33
×