Tarptautinis valiutos fondas (2)


Tarptautinis valiutos fondas. Tyrimo metodai. Tarptautinio valiutos fondo įkūrimo tikslai. Tarptautinio valiutos fondo struktūra ir funkcijos. Valdytojų valdybą. Specialios skolinimosi teisės SST krepšelio struktūra. Tarptautinio valiutos fondo kapitalas ir finansinė struktūra. Finansinių institucijų subsidijų programos. Tarptautinio valiutų fondo vykdomas kreditavimas. Valstybės skolos poveikis šalies ekonomikai. TVF skolų analizė ES ir kitoms šalims. Tarptautinis valiutos fondas Lietuvoje. Lietuvos valstybės skolos pagal kreditorius struktūra 2009 – 2013 metais. Valstybės skolos naudojimo efektyvumas. Valstybės skolos panaudojimas proc.

Šio darbo tikslas – išanalizuoti Tarptautinio valiutos fondo veiklą ir paskirtį.

Auganti valstybės skola iš tikrųjų pasireiškia didesnėmis palūkanomis, o jų išmokėjimui reikės padidinti mokesčius; tačiau ta pati vaikų ir anūkų karta, mokėsianti didesnius mokesčius, gaus ir tas išaugusias palūkanų sumas, t. y. ateityje liks tas pats pajamų perskirstymas visuomenėje (išimtimi yra užsienio paskolos, už kurias mokamos palūkanos iš tiesų tampa būsimųjų kartų našta). Paskolintų pinigų grąžinimas nė kiek nesumažins šalies aktyvaus piniginio kapitalo, tiesiog iš vyriausybės rankų jis pereis į privatų sektorių ir tai vėl bus tik pajamų perskirstymas (šiuo atveju tautos naštą taip pat didins tik užsienio paskolos). Asmenys ir ūkio subjektai turi savo kreditingumo ribas, tuo tarpu valstybės skola – ne; valstybė turi labai daug galimybių gauti pajamų mokesčių būdu arba atsiskaityti pinigų emisijos būdu, tad jos, kaip skolininko, bankrotas neįmanomas.

Taprtautinio valiutos fondo didžiausia parama siekia šiom valstybėm:

Daugelis pasaulio šalių turi ilgalaikių įsipareigojimų kitom šalim ar organizacijom, skiriasia tik šalių poreikiai ir skolinimosi mastai. Lietuvos valstybė, 1990 m. paskelbus nepriklausomybę, neturėjo nei vidaus nei užsienio skolų (jas paveldėjo SSRS). Pirmoji Lietuvos skola paimta buvo 1992 m. LR Vyriausybei pasirašius sutartį su JAV prekių kredito korporacija dėl 9,51 mln. JAV dolerių 30 metų, mokant 3 % metinių palūkanų. Per visą nepriklausomybės laikotarpį Lietuvos skola nuolat didėjo. (Lithuania-Concluding Statement of the 2012 Staff Visit). Valstybės skolos didėjimas pavaizduotas paveiksle.

Pagal Mastrichto kriterijus, leidžiama šalims skolintis iki 60 proc. BVP,kaip matyti iš diagramos 2011 metais Lietivoje skola jau siekė 42,8 %. Ši skola didžiausia lyginans su Baltijos valstybėm, mažiausią skolą turėjo Estija.

Pagal diagramą matyti, kad didžiausią dalį iš skolintų lėšų valstybė padengė skolos grąžinimą (35 %) ir valstybės biudžiato deficitą (33%). Mažiasnę dalį sudarė perskolinimas SODRAI, ES neigiamo balanso padengimas ir kitos išlaidos.

Per visą bendradarbiavimo laikotarpį galimm išskirti teigiamus aspektus:

Pastaruoju metu didžiausia TVF fondo parama siekia: Graikijai, Airijai, Portugalijai, Ispanijai ir Kiprui.

  • Microsoft Word 85 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 21 puslapis (5431 žodžiai)
  • Universitetas
  • Brigita
  • Tarptautinis valiutos fondas (2)
    10 - 3 balsai (-ų)
Tarptautinis valiutos fondas (2). (2015 m. Lapkričio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/tarptautinis-valiutos-fondas-2.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 02 d. 19:33
×
110 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo