Tarptautinis valiutos fondas projektas (2)


Tarptautinio valiutos fondas. Tvf. TVF tikslai. Tvf. Narystės sąlygos. TVF funkcijos. Specialios skolinimosi teisės (SDR). Tvf kvota. Lietuvos kvota. Kreditinė veikla. Kreditinių dalių mechanizmas. TVF kreditinė veikla. Kreditų suteikimo sąlygos. TVF ir Lietuva. Pirmos programos diskutuotini momentai. Vidutinio laikotarpio strategija. Vidutinio laikotarpio strategijos pasiekimai. Vidutinio laikotarpio strategijos vykdymo spragos. Lietuva po Vidutinio laikotarpio strategijos.


Pirmąją Ekonomikos Memorandumo Sutartį su TVF pasirašė LR Vyriausybės ir Lietuvos Banko atstovai. Joje numatyta: a) Liberalizuoti prekybą ir kainas b) įvesti nacionalinę valiutą ir sumažinti infliacinį spaudimą iš buvusios SSRS c) įgyvendinti struktūrinio pertvarkymo priemones d) skatinti konkurenciją, įmonių restruktūrizavimą, žemės reformą e) teikti techninę pagalba kuriant dviejų lygių bankininkystės sistemą, stiprinant pinigų, iždo, mokesčių politiką i) suteikta teisė gauti paskolą, oficialioms užsienio valiutų atsargoms sukaupti ( papildyti).

Pirmosios programos etapas buvo kritikuojamas, nes buvo manoma, kad Lietuvai taikomos per griežtos makroekonominės politikos priemonės, būtent nepritaikytos Lietuvai. Lietuvai siūlomos priemonės buvo įvardytos kaip stabdančios ūkio augimą ir primenančios “šoko” terapiją.

Buvo pasiektas geras infliacijos ir ekonomikos augimo rezultatas. Padidėjo BVP. Išleista sėkmingai pirmoji euroobligacijų emisija. Užsienio finansų rinkos atsivėrė ne tik valstybinėms , bet ir privačioms programoms finansuoti.

Privatizavimas vyko lėtai ir jokių didesnių imonių nebuvo privatizuota. Bankininkystės srityje reformos nevyko, nors ši sritis buvo institucinių reformų ašis. Lėtai įgyvendinami bankų priežiūros reikalavimai(kai kuriems bankams leista nevykdyti priežiūros), nebuvo restruktūrizuojami ir privatizuojami valstybiniai bankai. Po bankų krizės krito žmonių pasitikėjimas bankais.

  • MS PowerPoint 883 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 23 puslapiai (1133 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rasa
  • Tarptautinis valiutos fondas projektas (2)
    10 - 2 balsai (-ų)
Tarptautinis valiutos fondas projektas (2). (2018 m. Sausio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/tarptautinis-valiutos-fondas-projektas-2.html Peržiūrėta 2019 m. Liepos 19 d. 11:24
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema