Tarptautinis verslas samprata ir raida


Tarptautinio verslo samprata. Tarptautinis verslas savoka. Tarptautinis verslas kas tai. Tarptautinis verslas tai. Kas yra tarptautinis verslas. Verslas tai. Tarptautinis verslas apibrezimas. Tarptautinio verslo raida. Melnikas tarptautinis verslas. Tarptautinis verslas vikipedija.

Įvadas. Tarptautinio verslo samprata. Tarptautinio verslo plėtros periodizacija. Komercinė era. Ekspancijos era. Koncesijų era. Nacionalinių valstybių era. Globalizacijos era. Spartus tarptautinio verslo sąvokos kitimas. Išvados. Literatūra.

Tarptautinis verslas pradėjo formuotis jau xvi amžiuje, tam įtakos turėjo prasidėję didieji geografiniai atradimai. Tarptautiniame versle nuo jo užuomazgų iki šių dienų įvyko daug permainų:socialinės, politinės, ekonominės, tradicines technologijas pakeitė kompiuterizacija bei telekomunikacijų išsivystymas. Formavosi ir kito tarptautinio verslo samprata. Xx amžiuje tarptautinis verslas tapo itin svarbus visoms pasaulio šalims, be kurio nė viena didesnė įmonė neįsivaizduoja savo verslo. Sėkmingas dalyvavimas tarptautinėje rinkoje gali suteikti puikias galimybes pasinaudoti visais jo privalumais – didesne rinka savo produktams ir paslaugoms, kokybe, pigesniais darbo jėgos ir kapitalo ištekliais. Tačiau tai verčia prityrimo metodai: mokslinės literatūros analizė, internetinės informacijos šaltinių analizė. Daugiausiai informacijos gauta analizuojant boriso melniko knygą tarptautinis verslas .

Darbo apimtis: darbą sudaro įvadas, dalys, išvados. Pagrindinė darbo medžiaga aprašyta tarptautinis verslas jau xx amžiaus pabaigoje tapo dabartinės civilizacijos fenomenu. Dauguma užsienio bei mūsų šalies verslininkų be jo neįsivaizduoja savo verslo.

Tarptautinį verslą sudaro komerciniai veiksmai, išeinantys už valstybės sienų. ši sąvoka apima tarptautinį prekių, paslaugų, darbo jėgos it technologijos judėjimą; importą ir eksportą; tarpvalstybinius prekybinius susitarimus dėl intelektinių teisių; licencijų išdavimą ir frančizę; investavimą į fizinį ir finansinį turtą užsienio šalyse; susitarimus su gamintojais dėl jų prekių realizavimo užsienio rinkoje arba reeksportavimo į dar kitas užsienio šalis; pirkimą ir pardavimą užsienio šalyse; prekybos centrų ir tiekimo sistemos įkūrimą užsienio šalyse; importavimą iš vienos užsienio šalies į kitą vietiniam pardavimui. (v. Vengrauskas tarptautinis verslas , 2003, p. 6).

Visos pagrindinės sampratos ir priemonės apibrėžiančios vidaus verslą, tinka ir tarptautiniam verslui apibrėžti. Pačiu bendriausiu atveju sąvoka verslas gali būti apibrėžta taip: verslas – tai socialiai apibrėžto subjekto veikla, skirta tam tikram produktui ar produktams sukurti ir realizuoti bei sudaryti galimybes šiam subjektui gauti ir turėti naudos atsižvelgiant į jo interesus ir veiklos rezultatus. (b. Melnikas tarptautinis verslas , 2008, p. 15) tačiau tarptauniame versle yra specifinių problemų, kurios nėra būgali būti, kad sandoriai bus atliekami užsienio kalba, remiantis užsienio šalių įstatymais, jų moralinėmis bei teisinėmis nuostatomis ir papročiais.

  • Microsoft Word 26 KB
  • 2011 m.
  • 13 puslapių (2204 žodžiai)
  • Universitetas
  • Eimante
  • Tarptautinis verslas samprata ir raida
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Tarptautinis verslas samprata ir raida. (2011 m. Kovo 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/tarptautinis-verslas-samprata-ir-raida.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 17 d. 03:48
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo