Tarptautinių ekonominių ryšių profesinės veiklos praktikos AB Nordea banke ataskaita


Įvadas. Bankų sektorius. Bankų funkcijos ir jų rūšys. AB „Nordea“ banko charakteristika. Tarptautinių ekonominių ryšių principai. Bankų internacionalizacijos etapai. Bankų internacionalizacijos plėtros veiksniai. AB „NORDEA“ banko internacionalizacija. AB „NORDEA“Banko tarptautinė vadyba. Bendra mokėjimo eurais erdvė (SEPA). Išvados. Literatūra.


Temos aktuolumas. Šiuolaikiniame globaliame verslo pasaulyje įmonės kaip įmanydamos stengiasi gauti kuo didesnį pelną už savo parduodamas prekes ir paslaugas, tačiau šio pagrindinio įmonių tikslo siekimas reikalauja vis didesnių pastangų ir plėtros. Kiekvienos įmonės tikslas – vykdyti perspektyvų bei efektyvų verslą ne tik finansinių rezultatų, bet ir vartotojų poreikių patenkinimo atžvilgiu. Todėl bankai siekdami išlikti stiprūs konkurentai, pirmiausia turėtų turėti sąlyti su klientu, kuris padidina veiklos efektyvumą bei išplėčia rinkos dydį.

Tarptautinių bankų plėtra ir jų teikiamos paslaugos tampa vis labiau reikalingesnės dėl aktyvaus ir dinamiško gyvenimo būdo bei stiprėjančios globalizacijos. Plėtojantis tarptautiniam verslui bankams atsiranda galimybė sekti savo klientus ir steigti užsienio banko filialus. AB „Nordea“ bankas savo internacionalizaciją pradėjo nuo tiesioginių užsienio investicijų į fiziškai artimas šalis.

Darbo tikslas. Išanalizuoti AB „Nordea“ banko internacionalizacijos plėtros procesą.

Darbo uždaviniai:

Išanalizuoti bankų funkcijas bei jų rūšys;

Išanalizuoti tarptautinių ekonominių ryšių principus;

Išanalizuoti AB „Nordea“ banko veiklos internacionalizacijos procesą;

Įvertinti SEPA svarbą vartotojams.

Darbo tyrimo metodai. Mokslinės literatūros analizavimas ir sisteminimas, praktinės informacijos pritaikymas.

Tarptautiniai bankai palengvina savo klientų importą ir eksportą suorganizuodami prekybos finansavimą. Be to, jie rūpinasi savo klientais suorganizuodami užsienio valiutą, kuri būtina norint vykdyti tarptautines transakcijas ir atlikti užsienio investicijas. Vykdydami užsienio valiutos transakcijas, bankai dažnai padeda savo klientams apsisaugoti nuo valiutų kurso rizikos gautinoms ir mokėtinoms sąskaitoms užsienio valiuta per išankstinį ir pasirinkimo sandorius (Burkšaitienė 2009). Negana to bankai vaidina labai svarbų vaidmenį ekonomikoje. Finansuodami verslo ir namų ūkio poreikius, jie skatina ekonomikos plėtrą (Kropas, et al 2013).

Bankai yra skirstomi į centrinį banką ir komercinį banką.

Centrinis bankas – tai veikla, susijusi su pinigų apyvartos valdymu ir valstybės pinigų politika (Vaškelaitis 2006). Centrinis bankas reguliuoja šalies pinigų pasiūlą, leidžia pinigus bei kontroliuoja vertybinių popierių prekybą. Lietuvos centriniu banku yra paskirtas Lietuvos bankas, šio banko pagrindinis tikslas – palaikyti kainų stabilumą.

Komerciniai bankai gali turėti padalinius: skyrius (filialus) ir atstovybes užsienio šalyse, todėl yra išskiriami tokie tarptautinės bankininkystės tipai (Burkšaitienė 2009):

Reprezentaciniai/atstovybės biurai. Reprezentacinis biuras yra nedidelė aptarnavimo infrastruktūra, aprūpinta pagrindinio banko personalu, kuri skirta padėti pagrindinio banko tarptautinės korporacijos klientams, tvarkantiems komercinius reikalus su banko korespondentais. šie biurai taip pat padeda tarptautinės korporacijos klientams suteikdami informacijos apie vietinio verslo praktiką, ekonominės informacijos, taip pat informacijos apie tarptautinės korporacijos užsienio klientų reputacijos įvertinimą.

Užsienio banko filialai. Užsienio banko filialai veikia kaip vietinis bankas, bet juridiškai jis yra pagrindinio banko dalis. Užsienio filialai priklauso ir yra pavaldūs tiek vietinės šalies, tiek užsienio šalies, bankininkystės reglamentams. Užsienio banko filialai gali suteikti platesnį paslaugų asortimentą savo klientams, priešingai nei reprezentaciniai biurai. Užsienio banko filialų įkūrimas yra populiariausias būdas išsiplėsti į užsienį ir konkuruoti su vietiniais bankais.

Papildomas ir dukterinis bankas. Papildomas bankas yra vietoje įregistruotas kaip juridinis asmuo bankas, kuris yra arba visiškai valdomas, arba valdomas daugiausia užsienio pagrindinio banko. Dukterinis bankas yra bankas, kuris yra tik tai iš dalies valdomas, bet nėra kontroliuojamas savo užsienio pagrindinio banko. Šie bankai veikia pagal šalies, kurioje jie įregistruoti, bankininkystės įstatymus.

Ofšoriniai bankai. Daug išorinės bankininkystės veiklos vykdoma per ofšorinės bankininkystės centrus. Ofšoriniai bankai dažniausiai kuriami siekiant užmegzti santykius su stambiais bankais, norint užsiimti bankininkyste arba norint išvengti didelių sąnaudų banko operacijoms. Svarbiausia šių bankų veikla yra ieškoti depozitų ir suteikti paskolas kitomis valiutomis negu šeimininkės vyriausybės valiuta.

  • Ekonomika Praktikos ataskaita
  • Microsoft Word 125 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 21 puslapis (5317 žodžiai)
  • Universitetas
  • Melanija
  • Tarptautinių ekonominių ryšių profesinės veiklos praktikos AB Nordea banke ataskaita
    10 - 2 balsai (-ų)
Tarptautinių ekonominių ryšių profesinės veiklos praktikos AB Nordea banke ataskaita. (2016 m. Sausio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/tarptautiniu-ekonominiu-rysiu-profesines-veiklos-praktikos-ab-nordea-banke-ataskaita.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 21:51
×