Tarptautinių ekonominių santykių reikšmė


Į V A D A S. Tarptautinių ekonominių santykių reikšmė. Lietuvos tarptautinių ekonominių santykių politika. Lietuvos Respublikos taikomi užsienio prekybos režimai. Tiesioginės užsienio investicijos. Lietuvos bendradarbiavimas su tarptautinėmis ekonominėmis organizacijomis. Lietuvos užsienio prekybos apžvalga. Lietuvos ekonominiai santykiai su Rusija bei jų perspektyvos. Lietuvos ekonominiai santykiai su Vokietija. Lietuvos ekonominiai ryšiai su Lenkija. Dvišaliai ekonominiai santykiai su Didžiąja Britanija. I Š V A D O S. Summary. Literatūra ir šaltiniai.

Darbo tikslas: išanalizuoti Lietuvos ekonominių ryšių su užsienio partneriais plėtrą.

Darbo uždaviniai:

apibūdinti Lietuvos tarptautinių ekonominių santykių politiką;

išskirti svarbiausius aspektus Lietuvos bendradarbiavime su tarptautinėmis ekonominėmis organizacijomis;

pateikti Lietuvos ekonominių santykių su pagrindiniais ekonominiais partneriais plėtros tendencijas.

Rašant darbą panaudoti šie tyrimo metodai – stebėjimas ir analizė: buvo panaudotos tarptautinės prekybos teorijos knygos, atliktas straipsnių iš interneto ir laikraščių analizavimas bei paskutinių ekonominių įvykių Lietuvoje ir visam pasaulyje stebėjimas, taip pat panaudota nemaža dalis statistinių duomenų.

Darbas sudarytas iš keturių dalių, kuriose aptariami svarbiausi Lietuvos ekonominio bendradarbiavimo su užsieniu klausimai. Pirmas skyrius – tai teorinė dalis, kuri padeda supažindinti su tarptautinių ekonominių santykių sąvoka ir jų reikšme šiuolaikiniame pasaulyje. Pagrindinė kursinio darbo dalis prasideda nuo antro skyriaus. Jame aptariami pagrindiniai Lietuvos tarptautinių ekonominių santykių politikos bruožai, o taip pat apibūdinami Lietuvos Respublikos taikomi užsienio prekybos režimai ir užsienio investicijų poveikis šalies ūkiui. Trečiame kursinio darbo skyriuje aprašomas Lietuvos bendradarbiavimas su tarptautinėmis ekonominėmis organizacijomis, išskiriami Lietuvai reikšmingi faktai ir datos. Vienas iš pagrindinių aspektų – tai tarptautinių ekonominių organizacijų ekonominės programos ir pagalba Lietuvai, siekiant integruotis į pasaulio ekonomiką.

Ketvirtame kursinio darbo skyriuje aprašomi Lietuvos prekybiniai santykiai su svarbiausiomis partnerėmis: Rusija, Vokietija, Lenkija ir Didžiąja Britanija. Svarbu buvo parodyti šalių eksporto ir importo dinamiką bei įvertinti Lietuvos užsienio prekybą.

  • Microsoft Word 55 KB
  • 2014 m.
  • 26 puslapiai (7191 žodžiai)
  • Universitetas
  • Mantas
  • Tarptautinių ekonominių santykių reikšmė
    10 - 2 balsai (-ų)
Tarptautinių ekonominių santykių reikšmė. (2014 m. Sausio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/tarptautiniu-ekonominiu-santykiu-reiksme.html Peržiūrėta 2020 m. Kovo 31 d. 15:57
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo