Tarptautinių žodžių vartojimas specialybės kalboje projektas


Tarptautinių žodžių vartojimas specialybės kalboje. Įvadas. Tarptautinių žodžių sąvoka. Tarptautinių žodžių kilmė. Tarptautinių žodžių atsiradimas lietuvių kalboje. Aktualios tarptautinių žodžių vartojimo lietuvių kalboje tendencijos ir problemos. Tarptautinių žodžių vartojimas specialybės kalboje. Išvados.


Darbo uždaviniai: Apibrėžti tarptautinių žodžių sąvoką Išnagrinėti tarptautinių žodžių atsiradimą lietuvių kalboje. Išaiškinti aktualias tarptautinių žodžių vartojimo lietuvių kalboje tendencijas ir problemas Panagrinėti tarptautinių žodžių vartojimą specialybės kalboje.

Tarptautiniai žodžiai yra žodžiai, vartojami bent dviejose didžiųjų tautų kalbose, kuriose jie tampa priimtinias skoliniais ir gali turėti pirminę arba pakitusią reikšmę.

Aktualios tarptautinių žodžių vartojimo lietuvių kalboje tendencijos ir problemos (1).

Aktualios tarptautinių žodžių vartojimo lietuvių kalboje tendencijos ir problemos (2).

Pats žodis „buhalteris“ yra tarptautinis, kilęs iš vokiečių kalbos Buchhaltung – “buhalterinė apskaita” Buch – knyga, + Halter – laikytojas, vedėjas. Daug svarbių buhalterijoje ir finansuose terminu irgi yra tarptautiniai žodžiai. Be to buhalteriai savo darbe dažnai vartoja tarptautinius žodžius, kurie turi lietuviškus analogus. Pavyzdžiui Invoisas, vietoje sąskaita-faktūra. Tai vyksta dėl tų pačių priežasčių, dėl kurių tarptautinių žodžių daugėja bendrinėje kalboje – globalizacija, integracija, tarptautiniai ryšiai, dažnas svetimų žodžių pavartojimas įstatymuose ir žiniasklaidoje.

Tarptautiniai žodžiai yra žodžiai, vartojami bent dviejose didžiųjų tautų kalbose, kuriose jie tampa priimtinias skoliniais ir gali turėti pirminę arba pakitusią reikšmę. Tarptautiniai žodžiai daugelyje europietiškų kalbų, tame tarpe ir lietuvių kalboje kilę iš lotynų, anglų, hebrajų kalbų Jų atsiradimo priežastis yra globalizacija, tam tikrų tautų didesnis išsivystymas konkrečioje srityje ir žinių pasidalijimas.

  • MS PowerPoint 265 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (673 žodžiai)
  • Kolegija
  • Olga
  • Tarptautinių žodžių vartojimas specialybės kalboje projektas
    10 - 2 balsai (-ų)
Tarptautinių žodžių vartojimas specialybės kalboje projektas . (2017 m. Spalio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/tarptautiniu-zodziu-vartojimas-specialybes-kalboje-projektas.html Peržiūrėta 2020 m. Kovo 29 d. 12:59
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo