Tarpukario Lietuvos krepšinis


Krepsinis tarpukario lietuvoje. Lietuvos krepsinio istorija tarpukario metu.

Įvadas. Krepšinio kelias į lietuvą. Pirmieji lietuvos krepšinio žingsniai tarptautinėje arenoje. Pirmosios tarptautinės krepšininkų pergalės. Išvados. Literatūros sąrašas.

Nors krepšinis Lietuvoje yra laikomas populiariausia sporto šaka, drįstu teigti, kad literatūros apie šią sporto šaką nėra itin gausu. Tai pastebėjau rinkdamas literatūrą šiam darbui. Gal tai ir normalu, juk krepšinis Lietuvoje dar skaičiuoja 87 savo gyvavimo metus. Daugelio šios sporto šakos mėgėjų knygų lentynose galima rasti žymių lietuvių krepšininkų išleistas atsiminimų knygas (Modesto Paulausko, Valdemaro Chomičiaus, Sergejaus Jovaišos), fotoalbumus su statistiniais duomenimis ir sportininkų biografijomis (“Žalgirio vyrai”, “Šalies ir Europos aikštelėse”), daugelis turi sukaupę įvairiausių laikraščių straipsnių iškarpas, bylojančias apie lietuvių krepšininkų, “Žalgirio” ir “Statybos” krepšinio klubų pergales, bei kitus džiugius lietuvio širdžiai įvykius. Tačiau rinkdamas literatūrą, daugiausia vertingos informacijos radau keliuose leidiniuose. Visų pirma norėčiau paminėti 1958 metais Jungtinėse Amerikos valstijose, Bostone, išleistos enciklopedijos XIII tomą, kur išsamiai aprašoma pati krepšinio istorija, bei šios sporto šakos atsiradimo Lietuvoje istorija . Darbe taip pat naudojau ir sovietmečiu išleistas knygas apie krepšinį - “Lietuvos krepšinis” ir “Tarybų Lietuvos krepšinis” . Bene informatyviausias leidinys, kurį naudojau darbe yra 2007 metais išleista knyga “Lietuvos krepšinis” . Įvertinęs turimą literatūrą, nusprendžiau apsiriboti tarpukario Lietuvos laikotarpiu, apžvelgiant krepšinio atsiradimo pradžią Lietuvoje, jo plėtojimąsį, pirmasias Lietuvos krepšinio pergalęs tarptautinėse arenose.

  • Kūno kultūra Referatas
  • Microsoft Word 25 KB
  • 2013 m.
  • 12 puslapių (2498 žodžiai)
  • Universitetas
  • Povilas
  • Tarpukario Lietuvos krepšinis
    10 - 4 balsai (-ų)
Tarpukario Lietuvos krepšinis. (2013 m. Spalio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/tarpukario-lietuvos-krepsinis.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 12:27
×