Tarpukario Lietuvos moterys


Tarpukario Lietuvos moterys. Moterų visuomeninė ir kultūrinė veikla tarpukario Lietuvoje. Darbo rinka ir moterys tarpukario Lietuvoje. Moteriškumo sampratos kaitos atspindžiai Lietuvos tarpukario spaudoje. Seksualumas tarpukario Lietuvoje. Abortų klausimas tarpukario Lietuvoje. Šaltiniai.

Laikraiščiai spausdino perspėjimus apie tai, kad plaukų kirpimas (bubikopfas) nuplikins moteris.

Sutrumpėjus moteriškiesiems sijonams naujai atrandamas moteriškų kojų seksualumas. Atsiranda ir nauja- moteriškųjų kojų kalba. Pusiau juokais, pusiau rimtai , tikima, kad moters maniera sudėti kojas daug byloja apie jos charakterį, o tam tikros kojų pozicijos tampa sutartiniais ženklais norint ką nors pranešti flirto partneriui.

Trečiojo dešimtmečio mados pionierėms pralauus ledus, vėliau nauji, vis dažniau kintantys grožio standartai Lietuvoje adaptuojami palyginti neskausmingai. Ketvirtojo dešimtmečio pradžioje vyriškam moters tipui priešprinamas vampas, kuris vertinamas kaip hipermoteriškas. 1931-ųjų pradžioje garsus Paryžiaus siuvėjas ir moteriškų madų diktatorius Jeanas Patu paskelbia: „Aš nebenoriu daugiau matyti vyriškai atrodančių moterų . Kas gimė pasaulin moterim, turi pakęsti visas konekvencijas iš to. Moteris, kuri pamėgdžiojo vyrą, nėra elegantiška. Vyriškų moterų mada praėjo ir ji nesugrįš‘‘.

Baltas veidas, išryškintos akys, ilgos ir tankios blakstienos, laibuose pirštuose ilgas mundštukassu cigarete.. Tačiau vampui svarbi ne tik išvaizda, bet ir elgesys. Moteris turi sukurti „žavaus, bet žiauraus ir negailestingo padaro“ įvaizdį. Cigaretė tampa labai svarbiu madingos moters atributu, į tai iš karto reaguoja gamintojai, paleisdami į rinką bent kelių pavadinimų „moteriškus“ rūkalus. 1930-uosius galima būtų pavadinti rūkančios moters estetikos metais : spaudoje atsiranda daugybė gražuolių su mudštukuose smilkstančiomis cigaretėmis.

Apie 1933-uosius Lietuvą iš Holivudo pasiekia terminas seksapilis, verčiamas kaip „ lyties gundimas“.

  • MS PowerPoint 881 KB
  • 2016 m.
  • 19 puslapių (1446 žodžiai)
  • Eeglee211
  • Tarpukario Lietuvos moterys
    10 - 9 balsai (-ų)
Tarpukario Lietuvos moterys. (2014 m. Lapkričio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/tarpukario-lietuvos-moterys.html Peržiūrėta 2018 m. Liepos 19 d. 14:30
×