Tarpukario Lietuvos, sovietmečio Lietuvos ir dabar galiojančių teisės aktų nuostatomis atlikta namų darbo užduotis


Užduotis. Dabar galiojantys teisės aktai. Tarpukaris. Sovietmetis. Lietuvos tarybų socialinės respublikos santuokos ir šeimos kodeksas. Santukos pasibaigimas. Tėvų teisės ir pareigos vaikų auklėjimo srityje. Išvada. Literatūros sąrašas.

Ne visos santuokos būna ilgalaikės. Šiais laikais ypač padaugėjo skyrybų. Skyrybos – tai viena iš šeimos irimo formų, juridinė procedūra. Psichologinės jų priežastys: neištikimybė, alkoholizmas, estetinės kultūros stoka, noras valdyti ir kt. Jos vyksta keliomis stadijomis, kol išyra bet kokie vyrą ir moterį šeimoje jungiantys struktūriniai ryšiai. Pirmieji suyra subtiliausi emociniai ryšiai, vėliau išryškėja nepagarba, nepasitikėjimas, barniai, priekaištai, konfliktai, smurtas.

Vadovaujantis civilinio kodekso 3.60 straipsniu yra tokios Santuokos nutraukimo sąlygos:

3.62 straipsnis. Santuokos nutraukimo tvarka

Šiuo atveju, santuoka bus nutraukiama ieškinio teisenos tvarka. Santuoka bus nutraukiama dėl vieno iš sutuoktinių kaltės. Sutuoktinis, šiuo atveju vyras yra pripažįstamas kaltu dėl santuokos iširimo, nes iš esmės pažeidė savo kaip sutuoktinio pareigas. Dėl viso to sutuoktinių gyvenimas tapo negalimas.

Tarpukaris, tai dabartiniame pasaulyje laikomas periodas nuo Pirmojopasauliniokaro pabaigos iki Antrojo pasaulinio karo pradžios. Prasidėjęs nuo 1918 metų ir trukęs iki 1940 metų.

Šioje situacijoje sutuoktinė gali nutraukti santuoką , kreipdamasi į Dvasinį teismą. Motyvuodama blogą ir nederamą vyro elgesį šeimoje bei nesilaikantį sutuoktinio ir tėvo pareigų. Vyras nuolat girtauja, neteikia šeimai išlaikymo, tuo pačiu nesirūpina nepilnamečiu vaiku, todėl santuoka bus nutraukta.

Sovietmečio, tapukario ir dabar galiojantys teisės aktai teigia, kad santuoka galėjo būti nutraukta pripažinus vieną iš sutuoktinių kaltu.

  • Teisė Namų darbas
  • Microsoft Word 14 KB
  • 2015 m.
  • 7 puslapiai (926 žodžiai)
  • Lina
  • Tarpukario Lietuvos, sovietmečio Lietuvos ir dabar galiojančių teisės aktų nuostatomis atlikta namų darbo užduotis
    10 - 9 balsai (-ų)
Tarpukario Lietuvos, sovietmečio Lietuvos ir dabar galiojančių teisės aktų nuostatomis atlikta namų darbo užduotis. (2015 m. Balandžio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/tarpukario-lietuvos-sovietmecio-lietuvos-ir-dabar-galiojanciu-teises-aktu-nuostatomis-atlikta-namu-darbo-uzduotis.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 23:55
×