Tarpuplautis ir kvėpavimo biomechanika


Tarpuplautis ir kvėpavimo biomechanika. Tarpuplautis, mediastinum. Tarpuplaučiu vadiname organų ir audinių kompleksą. Apatinis tarpuplautis dalijamas į priekinį. Plaučių ventiliaciją arba kvėpavimą sudaro oro įkvėpimas ir iškvėpimas. Plaučių ventiliacijai reikšmingiausias yra krūtinplėvės ertmės hermetiškumas (nepraleidžiantis oro. Naujagimio plaučiai yra sudribę juose nėra oro. Žmogus kvėpuoja 16-18 kartų per minutę (naujagimiai 60k.


Goda Kadytė op 8 – 1 Klaipėda,2015.

Apatinis tarpuplautis dalijamas į priekinį, vidurinį ir užpakalinį. Priekiniame tarpuplautyje yra už krūtinkaulio esantis puraus jungiamojo audinio ląstelynas. Viduriniame tarpuplautyje (didžiausias tarpuplautis) yra širdis su šidiplėve ir stambiųjų kraujagyslių (aortos, plaučių kamieno) pradžia. Užpakaliniame tarpuplautyje yra pagrindiniai bronchai , likusi stemplės dalis, krūtininė aorta, simpatinis kamienas, nervai, kraujagyslėe it limfiniai latakai.

Plaučių ventiliaciją arba kvėpavimą sudaro oro įkvėpimas ir iškvėpimas.Šios fazės vyksta dėl nuolat pasikartojančio plaučių vidaus ir išorės slėgių skirtumo. Šonkaulių keliamieji raumenys pakelia priekinius šonkaulių galus ir krūtinkaulį. Susitraukus diafragmai, jos kupolas suplokštėja ir padidėja vertikalinis krūtinės ląstos matmuo. Šonkaulių nuleidžamieji raumenys nuleidžia priekinius šonkaulių galus ir krūtinkaulį, o pilvo preso raumenys, spausdami pilvo organus, pakelia atsipalaidavusią diafragmą.

  • Medicina Skaidrės
  • MS PowerPoint 868 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (352 žodžiai)
  • Goda
  • Tarpuplautis ir kvėpavimo biomechanika
    10 - 2 balsai (-ų)
Tarpuplautis ir kvėpavimo biomechanika. (2016 m. Vasario 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/tarpuplautis-ir-kvepavimo-biomechanika.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 08:35
×