Tarša nafta ir jos produktais iš laivų aplinkos referatas


Įvadas. Nafta kaip medžiaga ir žaliava. Naftos tarša pasaulyje ir Baltijos jūroje. Tanklaivių konstrukcijos modifikacija. Išvados. Literatūra.


Deja, bet kokia žmogaus veikla vienaip ar kitaip lemia aplinkos taršą ir aplinkos būklės pokyčius jos veiklos srityje. Ir veikla, skirta civilizacijai suteikti energiją, nėra išimtis. Naftos gavyba, jos transportavimas, perdirbimas ir naudojimas, nes tai kelia neabejotiną naudą žmonijai, taip pat nėra be rimtų padarinių aplinkai.

Taigi išsamiau apie tai, kas yra pagaminta iš naftos. Nafta nėra veltui vadinama juoduoju auksu, nes ši unikali mineralinė medžiaga duoda daugybę junginių, būtinų gamyboje ir namuose. Norint gauti iš naftos naudingus produktus, pirmiausia reikia ją išvalyti, o tada perdirbti. Apdorojimas gali būti pirminis arba antrinis.

Pirminiame procese nafta distiliuojama, dalijant ją į sudedamąsias dalis - frakcijas. Pirminis apdorojimas leidžia gauti įvairių rūšių degalus: benzinas, reaktyviniai ir dyzeliniai degalai, dyzelinas, žibalas. Tačiau tai ne visi produktai, pagaminti iš naftos. Be to, po distiliavimo iš naftos gaunamos suskystintos dujos ir mazutas. Beje, mazutas, skirtas tolesniam perdirbimui, naudojamas bitumui, parafinui, alyvams ir skystam kurui gaminti. Bitumas sumaišomas su mineraliniais junginiais asfalto gamybai, kuris naudojamas kelių tiesimui, o pastatų šildymui naudojamas skystas katilo kuras.

Tačiau degalai, mazutas, bitumas ir katilų kuras yra ne visi iš naftos. Iš naftos yra gaunami tepalai. Iš šio natūralaus iškastinio kuro yra gaunamos tepalinės, hidraulinės, elektrinės izoliacinės, tepimo-aušinimo alyvos, plastikinės tepalai ir vazelinai.

  • Microsoft Word 36 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1280 žodžiai)
  • Universitetas
  • Slava
  • Tarša nafta ir jos produktais iš laivų aplinkos referatas
    10 - 3 balsai (-ų)
Tarša nafta ir jos produktais iš laivų aplinkos referatas. (2018 m. Balandžio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/tarsa-nafta-ir-jos-produktais-is-laivu-aplinkos-referatas.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 28 d. 07:26
×
103 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo