Tarša nafta ir jos produktais iš laivų ekologijos referatas


Įvadas. Tarša nafta ir jos produktai. Laivo poveikis jūrinei aplinkai. Jūrų laivų avarijos ir jų poveikis aplinkai nafta. Balasto vanduo ir jo poveikis aplinkai. Jūros tarša šiukšlėmis iš laivų. Šiukšlių, utilizavimas laivuose. Išvados. Literatūra.


Dabartiniu metu laivai teršia ne tik jūras, vandenynus, bet ir žemynus, atmosferą, daro didelį poveikį žmonėms bei dirvožemiui. Laivo tarša pagal paplitimo mastą gali būti skirstoma į globalinę, regioninę ir lokalinę. Laivas, kuris yra eksploatuojamas, plaukiantis, stovintis reide ar prie krantinių, kenkia jūrinei aplinkai, gyvūnijai, augalams. Didžiausia žala jūrinei aplinkai kyla tada, kai įvyksta laivo avarija. Eksploatuojamas laivas jūrinėje aplinkoje arba uoste gali sukelti šiuos kenksmingus reiškinius kaip vandens taršą. Vandens tarša iš laivų galima šiomis medžiagomis: nafta užteršti vandenys, nutekamieji vandenys, technologiniai vandenys, balasto vandys, šiukšlėmis, įvairiausiomis maisto atliekomis, naftos produktais, avariniais išmetimais.

Kad laivas galėtų atlikti savo funkcijas, laivui reikia kuro ir vandens. Tiek kuras, tiek vanduo teršia jūrinę aplinką (vandenį, atmosferą). Tad pagrindiniai iš laivo į aplinką patenkantys teršalai:

Jūros vanduo laive yra naudojamas skirtingėms tikslams; energetinių ir mechaninių įrenginių, variklių aušinimo sistemoms, vandens gėlintuvų, mechaniniams mazgams, šaldymo įrenginiams, ar deniui plauti. Jūros vanduo šiuolaikiniuose laivuose yra naudojamas ir gėlam vandeniui gaminti. Gėlas vanduo laive naudojamas buitiniais ir techniniais tikslais.

Naudotas jūros ir gėlas vanduo nėra toks pat švarus, koks buvo prieš naudojimą. Šie vandenys, pagal užteršimo lygį ir laikantis didžiausių leistinų koncentracijų normatyvų, yra išleidžiami į jūrą. Išleidžiami vandenys skirstomi į tris kategorijas: nafta užteršti vandenys, nutekamieji vandenys ir chemikalais užteršti vandenys.

šviesiuosius – jiems beveik netaikomi apribojimai šie vandenys yra labai mažai užteršti; pilkuosius – jiems taikomi tam tikri apribojimai jie atsiranda iš kambuzų, skalbyklų, prausyklų, tualetų nuotekų;

juoduosius ir tamsiuosius – jiems taikomi labai griežti apribojimai, šie vandenys yra labai užteršti organinėmis medžiagomis.

Sparčiai didėjant laivų skaičiui, didelė problema tampa avarinė ir nelegali jūrų tarša iš laivų naftos ir naftos produktais. Didžiausi avarijų ir taršos atvėjai laivuose užfiksuotų incidentų priežastys, dėl kuriu įvyksta naftos ar jos produktų išsiliejimas jūroje gali būti įvairios: tai laivo manevravimo klaidos, techniniai gedimai, laivų susidūrimai, gaisrai laive, korpuso išsihermetizavimas, gamtinės sąlygos, korozija, navigacijos klaidos, apribotas manevringumas, laivo konstrukcijos problemos, įgulos klaidos, žinių trūkumas, nuovargis, krovinių problematika ir dar daug kitu priežašžcių, dėl kurių pasekmės būna gana skaudžios.

  • Microsoft Word 36 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (1780 žodžiai)
  • Kolegija
  • Viktoras
  • Tarša nafta ir jos produktais iš laivų ekologijos referatas
    10 - 3 balsai (-ų)
Tarša nafta ir jos produktais iš laivų ekologijos referatas. (2017 m. Vasario 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/tarsa-nafta-ir-jos-produktais-is-laivu-ekologijos-referatas.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 28 d. 07:39
×
103 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo