Tarša nafta ir jos produktais iš laivų referatas


Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla. Tarša nafta ir jos produktais iš laivų. Marpol - 73. Taršos priežastys. Oro tarša iš laivų. Naftos tarša iš laivų. Didėlių tanklaivių katastrofos.


Naftos ir jos produktų tarša yra viena iš didžiausių vandenynų, jūrų ekologinių problemų. Išsiliejusi nafta labai greitai plinta vandens paviršiumi, dalis jos nusėda, dalis išgaruoja, o likusioji vandens paviršiuje sukelia didelę žalą jūrinėje aplinkoje esantiems organizmams, gyvūnams ir augalams.

MARPOL - 73/781MARPOL - tai pagrindinė konvencija: 1973 metų tarptautinė taršos iš laivų prevencijos Konvencija, papildyta 1978 metų protokolu (MARPOL - 73/78: International Convention for prevention of pollution from ships, 1973).

Šis dokumentas - pagrindinis tarptautinis susitarimas, prie kurio prisijungusios šalys įsipareigojo uždrausti bet kokius tyčinius naftos, jos mišinių ar liekanų, kitų kenksmingų medžiagų, nutekamųjų vandenų ir šiukšlių, pervežamų jų vėliavų laivais ar susidarančių šių laivų eksploatacijos procese, išmetimų. Bendroji Konvencijos nuostata - draudžiamoji. Išmetimai nustatytais atvejais leidžiami tik kaip išimtis iš taisyklės ir su sąlyga, kad bus tenkinama eilė taisyklėse nurodytų reikalavimų. Vienas iš svarbiausių reikalavimų yra tas, kad laivas turi būti įrengtas pagal Konvencijoje nustatytas taisykles ir turi turėti vėliavos valstybės Administracijos įgalioto organo patvirtinimų apie laivo atitikimų šioms taisyklėms.

Draudžiama pažeisti bet kokių Konvencijos MARPOL 73/78 nuostatą. Sankcijas už tokį pažeidimą pažeidus» laivo kapitonui (operatoriui) nustato laivo vėliavos valstybės įstatymai, nepriklausomai nuo to, kur tas pažeidimas įvyko.

  • Microsoft Word 26 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (1157 žodžiai)
  • Mokykla
  • Nikolaj
  • Tarša nafta ir jos produktais iš laivų referatas
    10 - 3 balsai (-ų)
Tarša nafta ir jos produktais iš laivų referatas. (2016 m. Gegužės 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/tarsa-nafta-ir-jos-produktais-is-laivu-referatas.html Peržiūrėta 2020 m. Gruodžio 03 d. 00:16
×
35 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo