Taršos sklaida atmosferoje ir jos poveikis statiniams


Įvadas. Statybos pramonės apžvalga. Betonas. Betono suskirstymas. Reikalavimai betono mišinio sudedamosioms dalims. Cemento parinkimas. Šviežio betono savybes. Betono užpildai. Eksploatuojamos medžiagos aprašymas. AB „Ukmergės gelžbetonis“ veiklos aprašymas. Įmonės technologinių procesų apžvalga. Įmonės gaminamos produkcijos panaudojimas Lietuvoje. Įmonės gaminamos produkcijos panaudojimas užsienio šalyse. Įmonės aplinkosauginės problemos. Atmosferos tarša. Fizikinė tarša. Betono korozijos uždavinių skaičiavimas. Betono stiprumo uždavinių skaičiavimas. Betono laikomosios galios skaičiavimas. Betono karbonizacijos gylio skaičiavimas. Ekonominiai skaičiavimai. Mokesčių už taršą poreikis, būtinybė, analizė ir skaičiavimas. Suprojektuoto oro valymo įrenginio atsipirkimo laikas.


Statybų pramonė yra viena didžiausių pramonės šakų, daugybė tyrimų pažymi statybos pramonės įtaką šalies ekonominiame augime (Myers 2013). Tačiau statybos pramonė ne tik yra puikus veiksnys rodantis šalies ekonominį augimą, tačiau tai taip pat yra didelis taršos šaltinis. Nors šiais laikais modernios technologijos ir tvari bei švari gamyba tampa vis populiaresnė, statybos pramonė lieka viena labiausiai aplinką teršiančių pramonės šakų.

Statybos pramonė yra viena populiariausių ir didžiausių gamybos pramonių ne tik Lietuvoje, bet ir kitose valstybėse. Tačiau ši pramonės sritis, kaip ir daugelis kitų pramonės šakų susiduria aplinkosauginėmis problemomis, kurias spręsti ir šalinti yra privaloma . Betono ir gelžbetonio gamybos metu išsiskiriantys teršalai daro neigiamą įtaką aplinkos būklei, ekologinėms sistemoms ir žmonių sveikatai.

Darbo metu yra analizuojami įmonės „Ukmergės gelžbetonis“ gamybiniai procesai, vertinami gamybos metu į aplinką išsiskiriantys kenksmingi teršalai, atliekami aplinkosauginiai-ekonominiai rodiklių skaičiavimai. Visa ši informacija padeda įvertinti esamą įmonės aplinkosauginę situaciją bei skatina diegti modernias, aplinkai tvarias gamybos technologijas siekiant sumažinti kenksmingą poveikį aplinkai ir žmogui.

Išanalizavus AB „Ukmergės gelžbetonis“ gamybinius procesus bei taikomas gamybos technologijas, apskaičiavus aplinkosauginius-ekonominius rodiklius, pateikti geriausius aplinkos taršą mažinančius sprendimus, darnios gamtonaudos taikymą bei tvarią gamybą.

Aprašyti AB „Ukmergės gelžbetonis“ įmonės veiklos pobūdį, technologinius procesus, gaminamos produkcijos panaudojimo galimybes Lietuvoje ir užsienyje.

Apskaičiuoti AB „Ukmergės gelžbetonis“ mokėtinus mokesčius už kiekvieno teršalo išmetimą į atmosferą.

Nubraižyti AB „Ukmergės gelžbetonis“ technologinę schemą ir pateikti gen. planą.

Atlikus įmonės gamybos metu naudojamų technologijų analizę bei sužinojus pagrindinius kenksmingus teršalus, išsiskiriančius į aplinką gamybos metu, įmonė galės diegti naujas technologijas, kurios padės sumažinti išmetamų teršalų kiekį, todėl bus mokama mažiau mokesčių. Sutaupyti pinigai galės būti skiriami įmonės plėtrai, darbuotojų atlyginimams kelti ir kitiems svarbiems įmonės tikslams vykdyti.

1.2 paveiksle yra pateikiamas didžiausi statybinių medžiagų gamintojai pasaulyje (2015 m., mlrd. Eur.) Iš pateiktų duomenų matyti, jog didžiausi statybinių medžiagų gamintojai yra Europoje - Prancūzijoje, Airijoje ir Šveicarijoje. Azijos šalyse pirmauja Kinija bei Japonija, o Šiaurės Amerikoje – Meksika.

Cemento, betono ir gelžbetonio pramonė yra viena didžiausių statybos pramonės šakų. Azijoje ir Europoje viena didžiausių cemento, betono ir jų konstrukcijų gaminimo lyderė yra „Eurocement group“. Tai tarptautinė Rusijos kompanija, bendradarbiaujanti su 42 šalimis, turinti maždaug 300 milijonų klientų. Pagrindinė įmonės veikla orientuota į tris sektorius – betono gamyba „Eurobeton“, transporto ir logistikos sektorius – „Servicetransstroy“ bei inžinerinių sprendimų centras – „Engineering Design Center“. „Eurobeton“ yra viena didžiausių betono bei cemento pramonės įmonių Rusijoje, kuri gamina ne tik minėtas medžiagas, bet ir jų konstrukcijas.

„Shikun&Binui“ kompanija yra lyderiaujanti įmonė gelžbetonio gamybos srityje Izraelyje. Įmonė gamina įtemptojo gelžbetonio elementus ir gelžbetonio gaminius, įskaitant tiltų sijas, laiptų, balkonų ir vamzdynų konstrukcijas. Vieni didžiausių įmonės tikslų yra ne tik gaminti patvarią bei kokybišką produkciją, tačiau užsiimti švaria bei tvaria gamyba.

Projektuojant konstrukcijas, pasirenkamos tokios tankio reikšmės: normaliojo nearmuotojo betono pn = 2 400 kg/m3, vidutiniškai armuotojo ar iš anksto įtempto pn = 2 500 kg/m3, tūrinis svoris atitinkamai 24 kN/m3 ir 25 kN/m3.

  • Microsoft Word 2171 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 67 puslapiai (11049 žodžiai)
  • Universitetas
  • Toma
  • Taršos sklaida atmosferoje ir jos poveikis statiniams
    10 - 3 balsai (-ų)
Taršos sklaida atmosferoje ir jos poveikis statiniams. (2017 m. Gruodžio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/tarsos-sklaida-atmosferoje-ir-jos-poveikis-statiniams.html Peržiūrėta 2020 m. Spalio 01 d. 02:30
×
146 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo