Taršos sklaida atmosferoje


Reaktoplastikai. Taršos sklaida atmosferoje ir jos poveikis statiniams. Tersalu sklaida atmosferoje. Termoplastikai. Oro tarsos zala statiniams. Termoplastikai ir reaktoplastikai. Kursiniu darbu temos aplinkotyra. Atmosferos oro tarša ir jo sklaida. Teršalų sklaidos atmosferoje kursinis projektas. Plastiko mokesciu skaiciavimas.

Užduotis turinys įvadas. Aliuminis ir jo ruošiniai. Plastikas. Gamtonauda. Atmosferos teršalų sklaida atmosferoje. Mokesčių už atmosferos teršimą skaičiavimas. Oro valymo įrenginio parinkimas ir skaičiavimas. Aplinkos poveikis statiniams. Ekonominiai skaičiavimai išvados literatūra grafinė dalis.

Plastikas, plastmasė (gr. Plastēs ? Lipdantis) ? Polimerinė medžiaga, iš kurios gaminiai formuojami, kai ji yra plastiška (dažniausiai 160?250 °c temperatūroje). Plastiko sudėtyje, be polimero gali būti ingredientų. Plastikas turi polimero, iš kurio jis sudarytas, pavadinimą, pvz. , polietilenas, polistirolas, poliamidas; kai kurie plastikai pavadinimą yra gavę pagalir termoplastikai, ir reaktoplastikai kaitinami suminkštėja ir tada iš jų formuojamas gaminys; bet termoplastikai sukietėja tik ataušę (ir tada juos galima iš naujo formuoti), o reaktoplastikai negrįžtamai sukietėja, tebebūdami karšti (juose įvyksta cheminė reakcija). Reaktoplastikai presuojami karštose formose, o termoplastikai liejami slegiant į šaltas formplastikų savybės priklauso daugiausia nuo polimero savybių (jos yra labai įvairios), bet jas iš dalies galima pakeisti, chemiškai modifikuojant polimerus, sudarant jų mišinius, pridedant užpildų, plastifikatorių (didina plastiškumą), stabilizatorių (saugo nuo oksidacijos perdirbant ir lėtina senėjimą eksploatuojant), dažų, antistatikų (neleidžia įsielektrinti), antipirenų (sumažina degumą). Polimeras modifikuojamas, sintezės metu pridedant nedidelį kiekį kito monomero, apdorojant jau susintetintą polimerą reagentais, kurie pakeičia jo makromolekulių sandarą, arba įdedant aktyvių priedų, kurie plastiko perdirbimo metu reaguoja su polimeru. Dauguma plastikų (aminoplastikai, fenolio plastikai ir dar kai kurie) būna tik su užpildais. Užpildai, ypač pluoštiniai (stiklo, anglių pluoštas), padidina plastiko stiprumą, mineraliniai ? Atsparumą kaitrai, kietumą. Dažnai plastikas su užpildu turi specifinį pavadinimą, pvz. , asbestiniai plastikai, stiklaplastis, getinaksas (užpildas ? Popierius), tekstolitas (užpildas ? Audeklas), medienos plastikai. Sluoksniuotųjų plastikų užpildas (pvz. , popieriaus lakštai) nėra tolygiai pasiskirstę po visą plastikų tūrį, todėl šie plastikai yra anizotropiški. Paprastai plastikai nelaidūs elektrai, blogi šilumos laidininkai, chemiškai atsparūs, nekenksmingi sveikatai. Dažniausiai vartojamų termoplastikų minkštėjimo temperatūra yra <130 °c. Kai kurie plastikai (fenilonas, silicio organiniai polimerai) atsparūs iki 400?500 °c. Tankis 830?2200 kg/m³, akytųjų plastikų 10?800 kg/m³.

  • Microsoft Word 203 KB
  • 2011 m.
  • 33 puslapiai (4546 žodžiai)
  • Universitetas
  • Sandra
  • Taršos sklaida atmosferoje
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Taršos sklaida atmosferoje. (2011 m. Kovo 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/tarsos-sklaida-atmosferoje.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 20 d. 06:27
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo