Taškinio masažo istorija ir technika


Taškinio masažo savarankiškas darbas. Taškinis masažas. Utena. Taškinio masažo istorija. Taškinio masažo istorija. Taškinio masažo privalumai. Kada nepatariama naudoti taškinį masažą. Taškinis masažas gali būti raminamasis ir tonizuojamasis. Taškinio masažo atlikimo technika. Energetiniai kanalai – meridianai. Neatsiejami poliai – in ir jan. G Taškinis veido masažas.


Taškinio masažo pradmenys siekia akmens amžių. Kinų medicina yra liaudies medicina gerąja prasme. Ji remiasi patyrimu, kurį per tūkstantmečius sukaupė žmonės, neturėję išsilavinimo, buvę paprasti valstiečiai arba amatininkai. Gydytojų, tų laikų supratimu, būdavo tik miestuose, ir tikrai neįtikėtina, kad būtų buvę neaprėpiamuose žemės plotuose. Neabejotina, kad gydytojai būdavo rengiami, ir jie būdavo ypač aukšto lygio. Tačiau įgiję tokį išsilavinimą jie, suprantama, apsistodavo didelėse gyvenvietėse. Paprastas varguolis kinas vargu ar galėjo kreiptis į tikrą gydytoją. Todėl susirgus kam nors iš šeimos ar artimų bičiulių, jis buvo priverstas padėti pats. Čia ir slypi tradicinių kinų gydymo metodų, kuriems priklauso ir taškinis masažas, šaknys. Pavadinimas "akupresūra" (taškinis masažas) kilęs iš lot. acus - adata ir pres - spausti. Šis metodas nuo akupunktūros skiriasi tuo, kad čia taškai spaudžiami. Apskritiminiais judesiais pirštų galiukais spaudžiant tam tikrus kūno taškus malšinami skausmai arba kiti negalavimai, atsiradę sutrikus nervinių impulsų reguliacijai.

Priešingai negu akupunktūrą, taškinį masažą, niekam nepridarydamas žalos, gali atlikti kiekvienas ne profesionalas. Tai gera gydymo ir pagalbos priemonė ypač vaikams, kadangi dažniausiai jų negalima gydyti adatų terapija. Kinijoje daryti taškinį masažą moka beveik visi, jis pripažįstamas ir gydytojų, kurie be neigiamo išankstinio nusiteikimo vakarietišką gydymo metodą derina su tūkstantmete liaudies medicina. Pas mus taškinis masažas paplito nelabai seniai, tik po to, kai įsitvirtino adatų terapija. Aišku, mūsų profesionali medicina į jį žiūri šiek tiek skeptiškai. Bet tai nereiškia, kad gydymo šiuo metodu rezultatai pagrįsti tik įsiteigimu. Daugeliui pacientų patyrus taškinio masažo veiksmingumą, liko natūralus poreikis apie jį sužinoti daugiau.

Taškinis masažas yra paprastas, neskausmingas ir nieko nekainuojantis. Vargu ar yra kitas gydymo metodas, kuris turėtų visus šiuos privalumus. Taškinis masažas garantuoja adatų terapijos (akupunktūros) sėkmę ir padeda išvengti jos trūkumų. Priešingai negu akupunktūrą, taškinį masažą, niekam nepridarydamas žalos, gali atlikti kiekvienas ne profesionalas. Taškiniu masažu pirmiausia gali padėti žmogus pats sau. Masažas spaudant pirštais nesukelia kraujavimo ir skausmo adatos dūrio vietoje, nebūna ir infekcijų. Taškinis masažas padeda atsikratyti lėtinių ligų, įveikti pasikartojančias nesunkias ligas, sušvelninti labai skausmingas ligas ir jam nereikia jokių pagalbinių priemonių. Pigesnį gydymą negu nieko nekainuojantis gydymas taškiniu masažu sunku ir įsivaizduoti.

  • Microsoft Word 28 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (2282 žodžiai)
  • Kolegija
  • Inga
  • Taškinio masažo istorija ir technika
    10 - 2 balsai (-ų)
Taškinio masažo istorija ir technika . (2018 m. Lapkričio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/taskinio-masazo-istorija-ir-technika.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 25 d. 16:23
×
97 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo