Taškinis masažas (3)


Įvadas. Taškinis masažas. Taškinio masažo istorija. Meridianai ir akupunktūros taškai. Taškinis masažas „Gyvybiniai taškai“. Taškinio masažo būdai. “Šiatsu „ taškinis masažas. Bioaktyvieji taškai. “Cunis”. Metodo būdai. Pagrindiniai efektai. Masažas sveikatos sumetimais. Išvados. Literatūra.


Pažinti savo kūną - įgyti stebuklingos galios... Natūraliojoje medicinoje vis dažniau praktikuojami taškiniai masažai. Kiekvienas biologinis taškas turi tiesioginę sąsają su vidaus organais. Manipuliuojant žiniomis, patirtimi galima ne tik išsivalyti organizmą, diagnozuoti funkcinius sutrikimus, bet ir užtikrinti gerą savijautą.

Šiatsu" taškinis masažas- labai senas gydymo metodas. Masažo metu pirštais veikiami biologiškai aktyvūs taškai, impulsai kyla į centrinę nervų sistemą.

„Šiatsu" yra japoniškas netradicinis gydymo metodas, sujungiantis spaudimą nykščiais, delnu ir alkūnėmis su plačiais glostomaisiais judesiais kūno energinių laukų paviršiuje. „Šiatsu" masažo sistema pagrįsta natūraliu žmogaus instinktu spausti, liesti skaudamą vietą, tašką. Naudojami ir spaudimo, ir tempimo judesiai. Jie mobilizuoja apsaugines organizmo funkcijas, atkuria energetinę pusiausvyrą. „Šiatsu" masažas padeda pasiekti maksimalių ir ilgalaikių rezultatų, jis veikia žmogų visapusiškai: kūną, kvėpavimą ir dvasią. Šių trijų lygių harmonija- tai „Šiatsu" masažo tikslas.

„Šiatsu" japoniškas akupresūrinis pėdų masažas pagrįstas reflekso poveikiu: tarp vidaus organų ir pado, pėdos vidaus bei išorės yra refleksinių ryšių. Jis gali veikti dirginamai, raminamai, nuskausminamai, reguliuojamai.

Šis masažas rekomenduojamas esant nuovargiui, nemigai, nervinei įtampai, sergant įvairiomis ligomis.

Po „Šiatsu" masažo pagerėja kraujo apytaka ir medžiagų apykaita, vidaus organų veikla, sumažėja skausmai, nervinė įtampa, raumenų tonusas, sustiprėja organizmo imuninė sistema, taip pat raminama arba stimuliuojama vegetacinė nervų sistema.

Tai metodas, nereikalaujantis didelių materialinių išlaidų ir specialių medicininių žinių, sudėtingų įgūdžių ir įrankių. Metodas, kurį gali įsisavinti kiekvienas žmogus, kokio amžiaus jis bebūtų. Metodas, kurį galima pasitelkti kasdieniniame gyvenime siekiant naudos savo ir artimųjų sveikatai.

Visiems žinomas keturių tūkstantmečių istoriją turintis badymas adatėlėmis. Jo rūšys yra šios: taškinis masažas, aktyvių taškų veikimas šiluma, elektra ir t.t. Šie gydymo metodai yra medicinos specialistų prerogatyva, reikalauja ilgai trunkančio pasiruošimo. Mėgėjo bandymai gali duoti ne tik naudos, bet ir padaryti nepataisomos žalos.

Vieną kartą Korėjos gydytojui Park Jae Woo į galvą šovė mintis, kad žmogus negalėjo atsirasti Žemėje neatsinešdamas efektyvios ligų profilaktikos ir gydymo priemonės. Ir po kiek laiko jis padarė išvadą, kad ši priemonė - tai plaštakos ir pėdos, kurios turi dvi funkcijas: griebimo ir atramos gydymo ir profilaktikos. Tokią išvadą jis padarė pastebėjęs unikalų plaštakos panašumąį žmogaus kūną.

Žmogaus kūnas turi penkias „ataugas": galvą ir keturias galūnes. Ir plaštaka turi penkis pirštus. Žmogaus galūnės nukreiptos į vieną pusę , o galva į kitą. Ir didysis plaštakos pirštas nukreiptas į kitą pusę. Žmogaus galūnėse yra po tris pagrindinius sąnarius. Keturi plaštakos pirštai taip pat turi po tris sąnarius. Didysis pirštas turi du sąnarius. Šios sritys atitinka galvos ir kaklo bei kaklo ir krūtininės stuburo dalies susijungimą. Sis panašumas yra racionalus. Tai daugialypė žmogaus apsauga nuo kenksmingo supančios aplinkos poveikio.

Šis masažas yra holistinio pobūdžio, nes apima visas tris kūno dimensijas – fizinę, energinę ir dvasinę. Šios procedūros metu naudojami akupresūros, drenažo ir specifiniai masažo būdai. Akupunktūrinių taškų stimuliavimas pirštais leidžia klientei visiškai atsipalaiduoti, taip atsinaujinama energinė srovė, kuri teka įvairiais meridianais. Taip pat dėl emocinių mazgų atblokavimo pagerinamos organizmo virškinimo ir šalinimo funkcijos. Galiausiai drenažo, o ypač masažo veiksmai pagerina raumenų elastingumą, atsipalaidavus pašalinama stipri nervinė įtampa.

  • Microsoft Word 177 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (3287 žodžiai)
  • Kolegija
  • Diana
  • Taškinis masažas (3)
    10 - 3 balsai (-ų)
Taškinis masažas (3). (2018 m. Sausio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/taskinis-masazas-3.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 09 d. 15:27
×
126 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo