Taškinis masažas akupresūra


Taškinis masažas akupresūra. Taškinio masažo istorija. Taškinio masažo privalumai. Nepatariama naudoti šį masažo būdą esant. Masažo metodikos. Taškinis masažas gali būti raminamasis ir tonizuojamasis.

Taškinis masažas (akupresūra) - tai yra vienas iš refleksoterapijos tipų, gydymo būdas, biologiškai aktyvių taškų spaudymas pirštų galais arba nykščiais (arba jį pakeičiančiu instrumentu) norint numalšinti skausmą, stresą, gerinti vidaus organų veiklą ir kt. Dažniausiai yra taikomas nervų sistemos ligoms gydyti. Žmogus turi 360 bilateralinių taškų, tačiau praktikoje naudojami apie 200. Žmogaus organizme yra 14 meridianų (14 kūno kanalų).

Taškinio masažo istorija - taškinis masažas, adatų terapija ir prideginimas yra vieni iš seniausių gydymo būdų, kurie yra plačiai naudojami Rytuose: Kinijoje, Japonijoje, Mongolijoje, Korėjoje, Tibete. Šis masažas pradėtas naudoti Senovės Kinijoje III-II a. pr. Kr. ir pirmą kartą paminėtas daugiatomyje senovės kiniečių traktate “Nei- czing” arba kitaip „Geltonojo imperatoriaus veikalas apie mediciną“ (221 m. pr. Kr.). Šis empirinis metodas yra perduodamas iš kartos į kartą, dabar grindžiamas moksliškai ir vis plačiau taikomas šiuolaikinėje medicinoje. Akupresūra atsirado ankščiau už medikamentinę terapiją, bet plačiau išplito tik tada, kai smūgevią į įvairias kūno vietas pakeitė badymas adatomis, taškų masažavimas ir pan.

  • Microsoft Word 15 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (692 žodžiai)
  • Universitetas
  • Sandra
  • Taškinis masažas akupresūra
    10 - 10 balsai (-ų)
Taškinis masažas akupresūra. (2015 m. Spalio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/taskinis-masazas-akupresura.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 01 d. 15:56
×
110 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo