Taškinis masažas medicinos referatas


Įvadas. Iš taškinio masažo istorijos. Taškinio masažo procedūra. Taškinio masažo būdai. „Šiatsu“ taškinis masažas. Gydymas adatomis (akupunktūra). Su Jok” taškinis masažas. Harmonizuojantis taškinis masažas. Ausų taškinis masažas. Išvados. Naudota literatūra.


Temos aktualumas: Iki šiol aktualia tema yra laikoma taškinis masažas. Siekiama kuo daugiau sužinoti, kaip tinkamai prižiurėti savo sveikatą, kad kuo mažiau vartoti medikamentinių vaistų.

Temos pasirinkimo motyvai: Darbo autorė siekė išanalizuoti temą apie procedūrą skirta tiek kūnui ir veidui, tai taškinis masažas. Tai procedūra, kuri labai aktuali tiek moterims tiek vyrams.

Taikyti tyrimo metodai: Informacija internete, įvairūs moksliniai straipsniai, bei mokymosi knygos. Siekiant kuo daugiau išsiaiškinti apie taškinį masažą.

Taškinis masažas yra senovės gydymo menas naudojant pirštais pamažu Paspauskite pirštą gydomuosius taškus, kurie stimuliuoja natūralią organizmo savireguliavimo gydomuosius sugebėjimus. Jis buvo sukurtas Azijoje prieš daugiau nei 5000 metų. Naudojant galią ir jautruą. Taškinio masažo terapija yra veiksminga streso mažinimui ir idealiai tinka savarankiškai gydymo ir profilaktinei sveikatos priežiūrai didinant imuninę sistemą. Taškinis masažas atpalaiduoja įtampą, padidina kraujotaką, mažina skausmą ir plėtoja dvasingumą ir energingą sveikatą. Taškinis masažas natūralus, saugus ir efektyvus gydymo būdas plonomis adatomis veikiant specifinius kūno taškus. Gydymui naudojami tie taškai, kur gyvybinės energijos tėkmė yra arčiausiai kūno paviršiaus. Stimuliuojant akupunktūros taškus yra stiprinamas organizmas nesukeliant jokių nepageidaujamų reiškinių. Tai yra gydymas be vaistų, todėl ypatingai naudingas alergiškiems ir negalintiems daug medikamentų vartoti žmonėms. Akupunktūra puikiai dera su kitais gydymo būdais, sustiprina terapinį efektą, netgi sumažina šalutinius vaistų (ir chemoterapijos) poveikius. Ji tinka skausmui malšinti po įvairių chirurginių ir stomatologinių procedūrų.

Negalima masažuoti pažastų, kirkšnių sričių, krūtų, stambių kraujagyslių, limfmazgių ir kt.

Gydant ūmines ligas, masažuojama kasdien, lėtines – kas antra ar trečia diena.

Norint gauti slopinamą poveikį, masažuojama BAT einant prieš kanalo (meridiano) eigą. Veikti tašką prieš laikrodžio rodyklę, sukti porinį sukinių skaičių, ilgiau nei 2 minutes. Veiksmą atlikti lėtai, giliai, nepertraukiamai. Sukamieji judesiai daromi nestumiant odos. Slopinti organo veiklą reikia jo meridiano maximalaus veikimo laiku. Raminantis būdas taikomas vaikams raumenų atpalaidavimui, skausmų metu ir kt.

Norint gauti tonizuojantį poveikį, BAT veikti dirginančiu būdu tuoj praėjus maximaliam meridiano veikimo laikui, pagal laikrodžio rodyklę, pagal meridiano eigą, – maždaug 20-30 s., greit atitraukinėjant pirštą, kartojama 3 – 4 kartus. Vienam taškui poveikis daromas nuo 1-2 min.

Norint atstatyti pusiausvyrą, reikia stimuliuoti silpną ir slopinti stiprų tašką. Per stiprus taškų veikimas gali sukelti AKS padidėjimą, cukraus kiekio kraujyje padidėjimą, kraujo krešėjimo padidėjimą ir kt. Taškinio masažo ESMĖ yra ne taškų žinojimas, o būklės išmanymas, holistinis požiūris į žmogų kaip unikalų individą.

  • Microsoft Word 233 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (2376 žodžiai)
  • Kolegija
  • Viktorija
  • Taškinis masažas medicinos referatas
    10 - 1 balsai (-ų)
Taškinis masažas medicinos referatas. (2017 m. Vasario 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/taskinis-masazas-medicinos-referatas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 16 d. 00:00
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo