Taškinis masažas savarankiškas


Įvadas. Taškinio masažo samprata. Taškinio masažo istorija. Taškinio masažo metodika. Taškinio masažo technikos būdai. In ir jan teorija. Taškinio masažo kontraindikacijos. Išvados. Naudota literatūra.


Taškinio masažo esmė yra holistinis požiūris į žmogų kaip unikalų individą. Taškinio masažo tikslas ir yra atstatyti energetinį balansą žmogaus kūne.

Darbo tikslas: Išsiaiškinti taškinio masažo sampratą ir susipažinti su masažo metodika bei kontraindikacijomis.

Žinome, kad taškinis masažas yra refleksinio masažo rūšys. Jo esmė – mechaninis poveikis pirštų (pirštais) biologiškai aktyviems taškams, per centrinę nervų sistemą refleksiškai susijusiems su įvairiais vidaus organais ir funkcinėmis sistemomis.

Ar teisingai surastas taškas, rodo reakcija į spaudymą. Ji dažniausiai pasireiškia raumenų gėla, plėšimo, tirpimo jausmu, skausmu. Pagal tam tikro taško (zonos) skausmingumą kartais galima įtarti vieno ar kito organo pažeidimą. Suprantama, apie savo „diagnozę“ reikia pasakyti gydytojui, kuris nustatys ligą ir prireikus paskirs reikiamą gydymą, patars, kaip daryti masažą.

Taškinio masažo technika labai įvairi: trynimas, glostymas, spaudymas, vibracija, gnaibymas ir kt.

Glostymas. Nykščio vidiniu paviršiumi (ar dydžiojo piršto pagalvėle) daromi sukamieji (rotaciniai) judesiai. Taip dažniausiai masažuojama galva, veidas, kaklas, rankos. Šiuo būdu užbaigiamos visos procedūros.

Trynimas. Trinama nykščio ar didžiojo piršto pagalvėle pagal laikrodžio rodyklę. Taip masažuoti galima delno pamatu ar kraštu. Plaštakos dedamos lygiagrečiai ir slenkama nuo juosmens kaklo link. Trinama atskirai, dažniausiai po visų kitų taškinio masažo būdų.

Maigymas (spaudimas). Maigoma (spaudoma) vieno ar abiejų nykščių galais (simetriškus taškus), tai pat didžiuoju pirštu ar smiliumi. Daromi žiediniai, sukamieji judesiai pirštu. Iš pradžių spaudoma lėtai ir silpnai, palengva vis stipriau, kol atsiranda vis stipriau, kol atsiranda plėšimo jausmas, paskui vėl silpniau. Maigant smarkiai veikiami biologiniai aktyvus taškai.

  • Microsoft Word 199 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1311 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ligita
  • Taškinis masažas savarankiškas
    10 - 1 balsai (-ų)
Taškinis masažas savarankiškas. (2017 m. Kovo 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/taskinis-masazas-savarankiskas.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 29 d. 04:48
×
107 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo